توسعه زیرساخت های آستارا در تسهیل مبادلات با جمهوری آذربایجان موثر است

0
30

ایسنا/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه زیرساخت های آستارا در تسهیل مبادلات با جمهوری آذربایجان موثر است گفت: توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در مرز آستارا با جدیت دنبال می‌شود.

ارسلان زارع امروز در دیدار با سخنگوی وزارت امور خارجه کشور به تحریم‌های غیرقانونی دولت‌های استکباری علیه ملت ایران اشاره و اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و نیز توسعه دیپلماسی سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه، می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

استاندار گیلان تقویت دیپلماسی سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه را در کاهش آثار تحریم های غیرقانونی علیه ملت ایران موثر خواند و گفت: توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در مرز آستارا با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط شیوع کرونا طی ماه‌های اخیر، هیچگونه توقفی در مبادلات تجاری از طریق مرز آستارای گیلان به عنوان تنها مرز فعال در این ایام ایجاد نشد، گفت: وجود مراودات اجتماعی و اشتراکات فرهنگی می‌تواند در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان به ویژه جمهوری آذربایجان کمک‌کننده باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان موضوعات حمل و نقل را در حوزه تجارت خارجی بسیار اثرگذار عنوان کرد و با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در مرز آستارا تسهیل‌گر مبادلات است، افزود: میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گیلان برای بهره‌مندی از ظرفیت کشورهای همسود (CIS) از ابتدا فعال شد و در این راستا تلاش‌ ما براین است با بهره‌گیری از ظرفیت بالای فعالان توانمند بخش خصوصی و اتاق بازرگانی پویا، در ایجاد تنوع محصولات کالاهای صادرات محور و همچنین احداث پایانه گل و گیاه در آستارا گام‌های موثری برداشته شود.

توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه، اولویت اصلی سیاست خارجه کشور است

سیدعباس موسوی امروز در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به اینکه توسعه ارتباطات با ۱۵ کشور همسایه، اولویت اصلی سیاست خارجی ماست، گفت: در این میان از استان‌های همجوار با کشورهای همسایه، انتظار مضاعف داریم و نقش گیلان با دارابودن ویژگی‌های بسیار، اهمیت زیادی دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشور به ظرفیت بالای منطقه آزاد انزلی و نیز فعالان بخش خصوصی گیلان در توسعه مبادلات تجاری و ارتباط با کشورهای همسایه اشاره و اضافه کرد: برای رفع موانع گسترش ارتباطات اقتصادی با کشورهای همجوار پیگیری جدی خواهیم داشت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید