طرح ترافیک لغو شود

0
15

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به وضعیت شیوع کرونا در کشور باید طرح ترافیک در تهران لغو شده و حداقل دو ماه برگزاری کنکور سراسری به تعویق بیفتد.

همایون سامه یح در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به وضعیت فعلی کرونا برقراری طرح ترافیک در تهران موضوعیت ندارد. درست است که با برداشته شدن طرح ترافیک خیابان ها شلوغ شده، مصرف بنزین بالا رفته و آلودگی افزایش پیدا می کند اما برای حفظ سلامت مردم و کاهش کرونا باید طرح ترافیک لغو شود. به خصوص در شرایط فعلی که استفاده از ماسک اجباری است و مردم هم به آن روی آوردند.

وی درباره برگزاری کنکور هم گفت: در این باره نظرات متفاوتی وجود دارد. وزارت بهداشت موافق برگزاری کنکور نیست و معتقد است که حداقل باید دو یا سه ماه برگزاری آن به تعویق بیفتد. در مقابل نظر دیگری می گوید که اگر یک سال کنکور عقب بیفتد وضعیت آموزش عالی مشخص نیست که به کجا خواهد رسید. همین نظرات موافق و مخالف بین داوطلبان شرکت در کنکور هم دیده می شود. اعتقاد من هم بر این است که حداقل باید برگزاری کنکور به مدت دو ماه به تعویق افتد.

این نماینده مجلس در پایان گفت: در کنار لزوم انجام چنین تمهیداتی باید نهادهای خصوصی و دولتی از برگزاری هر گونه همایش و اجتماعات اجتناب کنند تا شاهد کاهش میزان شیوع کرونا در کشور باشیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید