زندگی آستارایی های کم آب در پر آب ترین نقطه کشور

0
34

ایسنا/گیلان نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی از وضعیت کم آبی در این بندر مرزی که به عنوان یکی از پرباران ترین و پرآب ترین شهرهای ایران شناخته شده است، انتقاد کرد.

غلامرضا مرحبا، در جلسه شورای اداری بندر مرزی آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه آب و فاضلاب کارهایی شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه مردم در بسیاری از روستاها با مشکلاتی در این حوزه مواجه هستند، ادامه داد: در حوزه آب کشاورزی، سیستم آبیاری شهرستان سنتی است و میرآب ها به کار خود وارد نیستند و می توان بخشی از مسأله را با آموزش حل کرد.

وی با تأکید بر اینکه بحران کم آبی در این بندر مرزی که به عنوان یکی از پرباران ترین و پرآب ترین شهرهای ایران شناخته شده است، قابل پذیرش نیست، افزود: در خصوص جذب اعتبارات فاضلاب، اقداماتی شده است تا عملیات تکمیل این پروژه مهم که با بهداشت عمومی در ارتباط مستقیم است، تسریع یابد.

مرحبا با اشاره به اینکه اگر تا شهریور سال جاری شاهد بارش نزولات آسمانی نباشیم، قطعا با چالش روبرو خواهیم شد، خاطر نشان کرد: مدیران مربوطه باید تمهیدات لازم کوتاه مدت را در راستای تأمین آب شرب و کشاورزی شهرستان بیاندیشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص نیروهایی را که در هنگام شیوع گسترده کرونا در بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا بکار گرفته و پس از گذر از بحران اخراج شدند، تصریح کرد: این عمل زیبنده نبود و انگیزه نیروهای خدوم را از بین می برد.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار ایجاد فضای صمیمی همراه با مودت برای خدمت به مردم شد و توضیح داد: با هرگونه دسته بازی، جناح سازی مخالفت خواهم کرد و با توجه به اینکه وظایف هر کس در قانون مشخص است، مقابل واسطه گری و دلالی در عزل و نصب مدیران خواهم ایستاد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید