کرونا مانعی بر اهدای خون آستارایی ها نشد

0
27

ایسنا/گیلان مدیر پایگاه انتقال خون بندر مرزی آستارا گفت: شیوع ویروس کرونا مانع از کاهش اهدای خون مرزداران این شهرستان نشد.

عبداالله کریم زاده، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه شیوع بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارهار را در کشور و اقصی نقاط جهان متوقف کرده و یا از رونق انداخته، ولی این مسأله حس نوع دوستی را افزایش داده است.

وی با بیان اینکه در راستای اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری، رزمایش مساوات و همدلی برای کمک به همنوعان در حال انجام است، ادامه داد: مرزداران خیر شهرستان مرزی بندر آستارا علاوه بر حضور گسترده در برگزاری این رزمایش و خرید تجهیزات پزشکی برای بیمارستان ها و درمانگاه های شهرستان، حضور چشمگیری را در اهدای خون داشتند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه بالغ بر ۱۱۸۸ نفر خون خود را جهت بهره مندی بیماران نیازمند اهدا کرده اند، افزود: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱۷۵ نفر بوده است.

کریم زاده با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۹ نفر از بانوان بودند، خاطرنشان کرد: ۲۷۳ نفر از اهدا کنندگان برای نخستین بار اقدام به این کار خداپسندانه کردند.

وی اضافه کرد: در میان اهدا کنندگان، ۵۹۳ نفر به شکل مستمر در حال اهدا و ۳۲۱ نفر با سابقه اهدای خون هستند.

مدیر پایگاه انتقال خون آستارا در پایان با تأکید بر اینکه در سال جاری ۱۳۱۶ نفر برای اهدای خون مراجعه کرده اند که ۱۲۸ نفر به دلیل مشکلاتی از قبیل فشار خون و یا مصرف قرص موفق به اهدا نشدند، تصریح کرد: علاقه مندان به اهدای خون، می توانند همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت هشت تا ۱۳ به این پایگاه در خیابان گمرک، محوطه اورژانس قدیمی مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید