لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با درصد پیشرفت فیزیکی بالا

0
14

ایسنا/گیلان فرماندار انزلی اعتبار این شهرستان در سال جاری را بیش از ۲۳۱ میلیارد تومان دانست و گفت: براساس الزام قانونی اولویت با اتمام پروژه های نیمه تمام است.

اسماعیل میرغضنفری ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بندرانزلی، اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از درآمد کشور وابسته به نفت و مشتقات آن است، به دلیل تحریم‌های ظالمانه و تک محصولی بودن کشور، این وضعیت ما را با تنگنا مواجه می کند.

وی با بیان اینکه بر حسب قوانین جاری بودجه ای، محدودیت‌هایی برای برخی دستگاه ها و پروژه ها داریم، تصریح کرد: الزام داریم پروژه‌های نیمه تمام با درصد پیشرفت فیزیکی بالاتر را به اتمام برسانیم و بعد از آن پرداخت مطالبات در دستور کار است و اگر ضرورت پیدا کند پروژه‌های جدید تعریف می شود.

فرماندار بندرانزلی، با تاکید بر اینکه امسال کل بودجه کشور انقباضی است و استان گیلان هم در این راستا قرار دارد، گفت: شهرستان‌های گیلان هم امسال با این تنگنا و موانع مواجه هستند، زیرا کل اعتبارات امسال برای شهرستان بالغ بر ۲۳۱ میلیارد تومان است که شاید از محل ارزش افزوده و سایر موارد بتوانیم اعتباراتی به این رقم اضافه کنیم.

میرغضنفری تصریح کرد: برحسب قانون پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارند باید احساس و احیا شود و روسای ادارات و دستگاه های اجرایی قبل از جلسه بعدی کمیته برنامه ریزی اطلاع‌رسانی کنند تا در حد امکان بتوانیم از ظرفیت بخش خصوصی در تکمیل پروژه ها بهره ببریم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه اعتبارات شهرستان قطره‌چکانی است، همه باید در کنار هم و دست به دست هم برای توسعه شهرستان تلاش کنیم.

کم لطفی منطقه آزاد به انزلی جبران شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی نیز، عنوان کرد: نسبت به شهرستان کم لطفی شده و حتی معتقدم منطقه آزاد با ظرفیت بالایی که دارد، بدهکار انزلی است و کارهایی که باید انجام می‌داد در حد مطلوب و قانونی نبود.

وی تصریح کرد: در تقسیم بودجه و اعتبارات توجه بیشتری به حوزه فرهنگی شود، زیرا این مسئله در سال‌های گذشته بسیار مورد کم توجهی قرار گرفته، در حالی که حوزه فرهنگ بسیار مهم است و اگر مسائل فرهنگی را به صورت کافی مورد توجه قرار دهیم بسیاری از مشکلاتمان کم می‌شود.

امام جمعه بندرانزلی، با اشاره به هزینه بالای پروژه های دولتی، خاطرنشان کرد: در واگذاری پروژه‌ها بحث صرفه جویی را در نظر بگیریم؛ نه واگذاری به پیمانکار را و لذا مسئله گران تمام شدن پروژه ها برای مجموعه های دولتی نیازمند راه حل مناسب است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید