رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری در بیمارستان های خصوصی گیلان

0
35

ایسنا/گیلان مدیرکل بیمه سلامت گیلان از اجرای برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در بیمارستان های خصوصی استان با هدف حذف دفترچه، کاهش هزینه ها و تسریع در انجام کار و دریافت خدمات خبر داد.

جمشید محمدی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: بعد از اینکه تمام بیمارستان های دولتی استان اجرای طرح تبادل الکترونیک و پردازشگر اسناد بستری را به شکل کامل اجرایی کردند بیمارستان های خصوصی گیلان نیز وارد برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری شده اند.

وی تصریح کرد: سعی بر آن است این برنامه طی سه ماه آینده به صورت کامل در تمامی مراکز درمانی خصوصی استان شامل هشت بیمارستان خصوصی، چهار مرکز جراحی محدود، بیمارستان های ولیعصر(عج) و ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) تامین اجتماعی اجرا شود.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه در برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری، برای ارائه خدمات در بیمارستان ها نیاز به دفترچه بیمه نیست و با ثبت کد ملی بیمار در سامانه، روند اقدامات درمانی نیز انجام می شود، افزود: حذف دفترچه، کاهش هزینه ها و تسریع در انجام کار و دریافت خدمات، رعایت اصول علمی و بیمه ای توسط سامانه و داشتن پرونده الکترونیک و سابقه بیمار از مزایای این برنامه است.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت با رویکرد سلامت محوری در جهت آسایش و آرامش بیمه شدگان گام بر می دارد گفت: اجرای طرح های ملی بیمه ای در راستای ارتقای شاخص های سلامت در استان انجام می شود که طرح استحقاق سنجی و نسخه نویسی الکترونیک مهمترین برنامه سازمان بیمه سلامت در سال جاری است و اجرای این طرح ها مستلزم همکاری همه جانبه است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید