افتتاح ۵۱۸ کیلومتر آزادراه در کشور تا خرداد سال آینده

0
23

ایسنا/گیلان وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه پروژه های راه و شهرسازی در سال ۹۹ در قالب جهش تولید اجرایی می شود، تصریح کرد: از مردادماه امسال تا خردادماه سال آینده ۵۱۸ کیلومتر آزادراه از جمله باقی مانده اتوبان رشت – قزوین را افتتاح خواهیم کرد.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از باقی مانده آزادراه رشت – قزوین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هشت کیلومتر باقی مانده اتوبان رشت – قزوین دغدغه همه هموطنان به ویژه مردم منطقه است که سال ها به طول انجامیده، اما با تصمیمات اتخاذ شده طی سال گذشته کار را شروع کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات کارگاهی پروژه مذکور فعال است، افزود: تیم های اجرایی به صورت دو شیفته کار می کنند و امیدواریم مشکلی بر سر راه این پروژه ظهور نکند و بتوانیم سر موعد مقرر، یعنی بهار ۱۴۰۰ به بهره برداری برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی، عملیات تکمیل باقی مانده آزادراه رشت – قزوین را بسیار سخت و پیچیده دانست و گفت: از لحاظ اعتباری مشکلی نداریم و پشتیبانی مالی لازم برای این پروژه دیده شده است.

اسلامی، با بیان اینکه پروژه های راه و شهرسازی در سال ۹۹ در قالب جهش تولید اجرایی می شود، تصریح کرد: از مردادماه امسال تا خردادماه سال آینده ۵۱۸ کیلومتر آزادراه از جمله باقی مانده اتوبان رشت – قزوین را افتتاح خواهیم کرد.

وی با اشاره به گسترش قابل ملاحظه کیفیت عبور و مرور در سطح راه های کشور طی امسال، خاطرنشان کرد: با افتتاح این ۵۱۸ کیلومتر، مجموع آزادراه های کشور به ۳۰۰۰ کیلومتر خواهد رسید. در واقع در حوزه بزرگراه ها و راه های کلیدی جهش تولید را در دستور کار داریم و شریان های اصلی کشور را تکمیل خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی، با تاکید بر لزوم توسعه شریان های اصلی، یادآور شد: در کنار بهره برداری از پروژه های پیشرفت و توسعه عبور و مرور همچون بزرگراه و آزادراه، پروژه های محرومیت زدایی را دنبال می کنیم.

اسلامی، مجموع پروژه های در دست وزارت راه و شهرسازی اعم از خطوط دوم راه آهن، آزادراه، بزرگراه و راه روستایی را بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر دانست و اضافه کرد: امیدواریم در سال جهش تولید این ارقام را به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید