تهیه لباس فرم جدید مدارس اختیاری است

0
14

ایسنا/گیلان استاندار گیلان به موضوع پوشش دانش‌آموزان برای آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: مدارس مجاز به اجبار خانواده‌ها برای تهیه لباس فرم جدید نیستند و تهیه لباس جدید به اختیار اولیا بوده و الزامی در این خصوص وجود ندارد.

ارسلان زارع امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تبریک سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) سیره زندگی ائمه اطهار را راهگشای جامعه بشریت در همه ادوار دانست و اظهار کرد: لازم است سبک زندگی اسلامی و الگوهای ممتاز آن به نسل جوان معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا و تعطیلی مدارس، وزارت آموزش پرورش به طور کلی در سطح ملی از شبکه شاد به نحوه خوبی استفاده کرد، افزود: با راه اندازی این شبکه آموزشی فرایند آموزش و پرورش در دوران کرونا مدیریت شد.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: معتقدم در شرایط کرونا به سمت آموزش الکترونیکی سوق یافتیم و اکنون این فرصت فراهم‌ شده که دقیق‌تر در این‌باره برنامه‌ریزی کرده و بستر فضای مجازی را تقویت کنیم، بر این اساس لازم است با استفاده از فرصت‌های جدید و بازنگری در روش و کیفیت دستیابی به اهداف، در تولید و ارائه محتوا در بستر فضای مجازی متناسب با ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

زارع با اشاره به اینکه باید در کنار آموزش درسی به مهارت آموزی نیز باید به عنوان اصل اساسی مورد توجه قرار گیرد، گفت: توسعه پایدار و منابع انسانی مؤثر در توجه به این بخش شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی آموزش و سطح سواد در کشور گسترش و ارتقا یافته است، گفت: ایران از نظر شاخص‌های گسترش آموزش جز کشورهای برتر دنیا است.

استاندار به موضوع پوشش دانش‌آموزان برای آغاز سال تحصیلی جدید نیز اشاره کرد و گفت: مدارس مجاز به اجبار خانواده‌ها برای تهیه لباس فرم جدید نیستند و تهیه لباس جدید به اختیار اولیا بوده و الزامی در این خصوص وجود ندارد.

ثبت‌نام ۲۶۳ هزار و ۴۶۹ دانش‌آموز استان برای سال تحصیلی آینده

محمد رحمتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در این نشست گفت: از آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان تا ۳۰ تیر، در پایه‌های ورودی، ۱۸ هزار و ۶۱۸ نفر در پایه اول، ۱۰ هزار و ۱۴۲ نفر در پایه دهم و ۱۲۰۰ نفر در پایه دهم موفق به ثبت‌نام شدند.

وی با اشاره به نزدیک بودن سال تحصیلی جدید و ثبت‌نام ۷۱ درصد دانش آموزان، افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا برای اولین بار کارگروه بهداشت و سلامت در پروژه مهر و همچنین کارگروه آموزش مجازی به ابتکار آموزش و پرورش گیلان طراحی شده است.

رحمتی با اشاره به بازنشسته شده ۱۰۶۱ فرهنگی تا پایان شهریور، خاطرنشان کرد: ۲۵۸ نیروی جدید پذیرفته شده در آزمون استخدامی، ۱۳۳ دانش‌آموخته دانشگاه فرهنگیان و ۴۴ سرباز معلم از مهر امسال جذب مدارس می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: برای ترمیم کمبود نیرو، استفاده از معلمان بازنشسته، بهره مندی از معلمان تمام وقت و استمرار خدمت معلمان از راهکارهای طراحی شده برای مهر ۹۹ است.

وی با اشاره به ضرورت تقویت آموزش مجازی در سال تحصیلی آینده، تصریح کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های ارتباطی لازم جهت اتصال اینترنت ADSL در مدارس مهیاست.

رحمتی با اشاره به اینکه در فصل تابستان تعمیرات و تمهیدات لازم برای آغاز بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود، گفت: امسال علاوه‌بر تعمیرات و بازسازی پروتکل‌های بهداشتی نیز بیشتر در مدارس رعایت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید