مدیران باید از طرح‌های خلاقانه جوانان حمایت کنند

0
17

ایسنا/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه در سایه همفکری، تعامل و هم‌افزایی محقق می‌شود، گفت: مدیران باید از طرح‌های خلاقانه جوانان حمایت کنند و به آنان در پختگی و به ثمر رسیدن طرح‌ها کمک کنند.

ارسلان زارع عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی جوانان با اشاره به  به کارگیری از ظرفیت جوانان به عنوان قشر خلاق و پویا، اظهار کرد: جوانان باانگیزه می‌توانند با نوآوری و خلاقیت تحولاتی را در عرصه‌های اقتصادی، عمرانی، آبادانی و … رقم بزنند.

استاندار گیلان با اشاره به اعتماد دولت به توانمندی جوانان، افزود: تجربه نشان داده جوانان با مسئولیت پذیری، متعهدانه برای رفع مشکلات در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کنند، حتی در این ایام با اندک سرمایه‌های خود اما با سرمایه‌های فکری و ایده‌های خلاقانه در عرصه اقتصاد، تولید و خدمات ورود کرده‌اند و دستاوردهایی را هم داشتند، براین اساس دولت میدان بیشتری را برای نقش آفرینی آنان فراهم می‌کند.

زارع با اشاره به همت جوانان انقلابی در شرایط کرونا برای تولید ماسک و تجهیزات حفاظتی ویژه کادر درمان، گفت: در بحران کرونا مجبور بودیم که ماسک n۹۵ را وارد کنیم اما با تلاش و همت جوانان از واردات آن بی نیاز شدیم و حتی درخواست صادرات نیز داشتیم. علاوه‌بر این در بسیاری از دیگر اقلام که وارد کننده بودیم به همت جوانان مومن و مبتکر و کارآفرینان شرکت‌های دانش بنیان به خودکفایی رسیدیم.

زارع با بیان اینکه دشمن همواره به دنبال یاس جامعه و ناامید کردن جوانان است، خاطرنشان کرد: نا امید کردم مردم همواره از اهداف شوم دشمن است اما به سبب حضور جوانان در هر عرصه توانستیم از شرایط سخت عبور کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه در سایه همفکری، تعامل و هم‌افزایی محقق می‌شود، تصریح کرد: مدیران باید از طرح‌های خلاقانه جوانان حمایت کنند و به آنان در پختگی و به ثمر رسیدن طرح‌ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها و جوانان در مقابله با کرونا پرچمدار خدمات‌رسانی بودند، ادامه داد: این مشارکت آنان در تقویت همبستگی اجتناعی موثر بوده است.

زارع با اشاره به اینکه چرخ تولید کشور به دست جوانان می‌چرخد، گفت: سمن‌ها که توسط جوانان اداره می‌شود باید در راستای تقویت و توانمندسازی فعالیت آنان تلاش کرد، در حال حاضر بیش از ۱۰۰ سمن در گیلان داریم که باید از این ظرفیت‌ها برای شناسایی استعدادهای برتر استفاده شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب تاکید فراوانی بر توانمندسازی جوانان و نقش افرینی آنان دارد، بیان کرد: در سطح ملی فعالیت‌های گوناگونی برای توانمندسازی جوانان انجام گرفته، اعضای ستاد ساماندهی جوانان گیلان باید در این حوزه برنامه‌های خود را به دبیرخانه اعلام کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته ازدواج، گفت: برای گرامیداشت این هفته و تشویق جوانان به تشکیل خانواده برنامه‌های نمادین خوبی اجرا شود و همچنان استمرار یابد، همچنین پیشنهاد عدم ثبت طلاق در این هفته و اهدای هدایا توسط اصناف هم مورد تایید است؛ علاوه‌بر این طرح مشارکت در تامین جهیزیه نیازمندان که جزء برنامه‌های کمیته امداد است با قوت اجرا شود.

زارع با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ ازدواج جوانان برنامه‌های مختلفی و نمادین توسط دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: دانشگاه گیلان، دانشگاه آزاد با همکاری صدا و سیما نشست‌ها و میزگردهای تبلیعی را برای هفته ازدواج در دستور کار داشته باشند؛ اداره‌کل ارشاد نیز با استفاده از بستر فضای مجازی حرکت خوبی برای تشویق جوانان به ازدواج داشته باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اجرای برنامه‌های آموزشی و مهارت‌محور قبل و حین و بعد از ازدواج در تحکیم بنیان خانواده و تشویق جوانان اهمیت دارد، افزود: برای تسهیل در امر ازدواج از ظرفیت خیران بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان که در عرصه‌های مختلف بین‌المللی درخشیدند از آنان با همکاری دستگاه‌های اجرایی قدردانی شود، گفت: برای رفع مشکلات ورزشکاران باید اقدامات موثری انجام شود، همچنین زمینه‌هایی فراهم‌ شود تا ورزشکاران و علاقمندان به ورزش دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید