سرپرست وزارت صمت و رئیس بانک مرکزی به کمیسیون کشاورزی می‌روند

0
28

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان نکاتی در مورد افزایش قیمت مرغ از دعوت سرپرست وزارت صمت و رئیس کل بانک مرکزی به جلسه کمیسیون کشاورزی خبر داد.

رحمت الله نوروزی در گفت و گو با ایسنا، در مورد کمیته بررسی افزایش قمیت مرغ و تخم مرغ در مجلس گفت: روز گذشته آقای عسگری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی گزارشی از سفر کمیته بررسی افزایش قیمت مرغ به بندر امام خطاب به نمایندگان و آقای قالیباف ارائه کرد، همچنین قرار شد فردا (سه شنبه) سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی به جلسه کمیسیون بیایند و این موضوع بررسی شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مورد علت‌های ارزی افزایش قیمت مرغ با بیان اینکه اخبار حاکی از آن بود که مسئله ارزی اجازه ورود بعضی نهاده‌ها به کشور را نمی‌دهد، تصریح کرد: ما هفته گذشته نماینده‌ای از بانک مرکزی دعوت کردیم اما  از آن جا که ایشان اختیارات لازم را نداشتند تصمیم گرفتیم مستقیم با رئیس بانک مرکزی گفت وگو کنیم تا علت اصلی ماجرا را بفهمیم.

نوروزی گفت: ظاهرا قیمت نهاده‌های دامی وقتی به دست مصرف کننده می رسد نسبت به قیمت بندر بالاتر است که وزیر جهاد کشاورزی و معاونانش باید در این زمینه تحقیق کنند و دست دلالان را کوتاه کنند تا در تامین نهاده‌ها مثل سویا، کلزا و ذرت مشکلی نداشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید