فتحی: امکان بازگشت به محدودیت‌های کرونایی همچون گذشته وجود ندارد

0
24

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که امکان قرنطینه و اعمال محدودیت‌ها همچون اسفند و فروردین ماه گذشته وجود ندارد، اما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک می‌توان آمار مبتلایان به کرونا راکاهش داد و شرایط همچون گذشته شود.

محسن فتحی در گفت و گو با ایسنا  اظهار کرد: قطعا اعمال محدودیت‌ها همچون ایام اسفند و فروردین ماه گذشته امکان پذیر نیست؛ لذا باید همه به محض خروج از خانه‌های خود پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند؛ از جمله آن زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است؛ متاسفانه این موارد از سوی برخی رعایت نمی‌شود که نتیجه آن افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌هاست.

فتحی فرهنگ سازی در استفاده از ماسک را امری ضروری خواند و توضیح داد: نقش رسانه‌ها و صدا و سیما در اطلاع رسانی و هوشیاری مردم نسبت به این بیماری ضروری است تا فکر نکنند کرونا تمام شده است؛ کمااینکه طبق اعلام بهشت زهرا آمار فوتی‌ها افزایش یافته است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جمع بندی گفت: نمی‌توان همچون گذشته به قرنطینه برگشت، اما با رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های ستادملی مبارزه با کرونا می‌توان به شرایط قبل برگشت؛ یکی از این اقدامات زدن ماسک است که پیش زمینه آن فرهنگ سازی و تامین ماسک برای همه است.

وی در پایان گفت: باید همه در این باره احساس مسئولیت کنند؛ چون بحث سلامت مردم در میان است، اگر این موضوع برای کسی مهم نباشد نمی‌توان  آن را قانع کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید