جلوگیری از حریق و قاچاق با مونیتورینگ جنگل های گیلان

0
18

ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از راه اندازی طرح مونیتورینگ برای حفاظت از جنگل ها، مراتع و اراضی ملی استان گیلان خبر داد و گفت: طرح مونیتورینگ با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد ریال امسال راه اندازی می شود.

محسن یوسف پور در گفت وگو با ایسنا، از راه اندازی طرح مونیتورینگ برای حفاظت از جنگل ها، مراتع و اراضی ملی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از قاچاق چوب آلات جنگلی و آتش سوزی در جنگل هاست.

وی افزود: طرح مونیتورینگ با توجه به گستردگی منابع طبیعی استان و آمار بالای قاچاق چوب، تصرفات و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های ملی و کمبود نیرو برای حفاظت از این انفال الهی اجرا می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، طرح مونیتورینگ را حفاظت الکترونیکی از انفال دانست و تصریح کرد: طرح مونیتورینگ با استقرار دکل های مرتفع در مناطق بحرانی و نصب دوربین های مناسب و تجهیز همه پاسگاه ها و پایگاه های جنگلی، ۲۴ ساعته مناطق جنگلی را پایش می کند.

یوسف پور، با بیان اینکه طرح مونیتورینگ با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد ریال امسال راه اندازی می شود، خاطرنشان کرد: دوربین های مداربسته این طرح مانند دیده بان های یگان حفاظت منابع طبیعی سراسر استان را پوشش می دهد.

وی با اشاره به وسعت حدود ۷۰۰ هزار هکتاری جنگل ها و ۲۴۴ هزار هکتاری مراتع گیلان، یادآور شد: بهره مندی و به کارگیری امکانات و ادواتی که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن هرگونه آسیب به جنگل ها و مراتع را به اطلاع نیروهای حفاظتی برسانند، در دستور کار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید