کاغذبازی اداری مردم را آزار می دهد/ مجلس قوانین دست و پا گیر را حذف کند

0
19

ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، کاغذبازی های اداری را موجب آزار مردم دانست و خاطرنشان کرد: قوه مجریه وظیفه دارد آسیب های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را مدیریت کند. امیدواریم نمایندگان مجلس یازدهم نیز قوانین کهنه و دست و پا گیر را حذف کنند تا مردم زندگی بهتری داشته باشند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، اظهار کرد: ایرانیان در دوران باستان نیز یکتاپرست بودند و قدمت حجاب و پوشش در این سرزمین به دوران پیش از اسلام بازمی گردد و زنان ما هرگز کشف حجاب نداشتند.

وی با اشاره به نقش رضاخان در اجرای قانون کشف حجاب در ایران، افزود: بی حجابی و بدحجابی مایه ننگ جامعه اسلامی است و مراجع دینی با فرمان پهلوی مبنی بر کشف حجاب مخالفت کردند، اما با آنان برخورد شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه حجاب یک واجب الهی است، تصریح کرد: افتخار می کنیم زنان و دختران محجبه بسیاری در جامعه داریم، اما وضعیت خیابان های ما نگران کننده است. همچنین در شورای فرهنگ عمومی استان به ادارات و سازمان ها رعایت حجاب اسلامی و خودداری از آرایش زنان را تاکید کرده ایم.

امام جمعه رشت، بی حجابی و پوشش های غیر اسلامی را معلول فرهنگ غربی دانست و عنوان کرد: مردم باید با امر به معروف و نهی از منکر سعی در پاکسازی شهر از زشتی بی حجابی کنند. در این راستا همه مردان و زنان و پدران و مادران مسئولیت دارند و باید نسبت به وظیفه خود در جامعه اسلامی اهتمام ورزند.

وی عفاف و حجاب را عامل تحکیم بنیان خانواده و بهداشت روانی جامعه دانست و اضافه کرد: زنان و دختران عفیف و محجبه ما به تاسی از فرهنگ علوی و فاطمی در همه صحنه های انقلاب و دفاع از ارزش های این کشور و نظام حضور فعال و اثرگذار داشته و دارند لذا باید به ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) بپردازیم تا هجمه های دشمنان به فرهنگ جامعه ما خدشه وارد نکند.

آیت الله فلاحتی، کاغذبازی های اداری را موجب آزار مردم دانست و خاطرنشان کرد: قوه مجریه وظیفه دارد آسیب های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را مدیریت کند. امیدواریم نمایندگان مجلس یازدهم نیز قوانین کهنه و دست و پا گیر را حذف کنند تا مردم زندگی بهتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسئولان نیازمند روحیه جهانی برای گذر از شرایط سخت امروز هستند، گفت: متاسفانه برخی از مسئولان تمام مشکلات کشور را به برجام گره زده اند و تشنه قدرت هستند و روحیه انقلابی و جهادی را از دست داده اند و با چشم دوختن به دشمن، در حل مشکلات خودباختگی و انفعال دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان مشکل مسکن را یکی از موانع ازدواج جوانان دانست و تاکید کرد: نمی توانیم جوانان را به سمت ازدواج و تشکیل خانواده و فرزندآوری ببریم، اما فکری برای اشتغال و مسکن آنان نکنیم!

امام جمعه رشت، امام زمان(عج) را حاضر و ناظر بر اهمال انسان ها دانست و یادآور شد: انسان عفیف و با حیا در گام نخست در برابر خدا و پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و امام زمان(عج) در پنهان و آشکار حیا و عفاف دارد و مرتکب گناه نمی شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید