افزایش ۳ تا ۷ درجه ای دمای هوای گیلان از فردا

0
20

ایسنا/گیلان مدیرکل هواسناسی گیلان، با بیان اینکه فردا آسمان صاف تا قسمتی ابری است، گفت: انتظار داریم افزایش دمای سه تا هفت درجه سانتی گراد در نقاط مختلف گیلان به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها اتفاق بیفتد.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر آسمان گیلان نیمه ابری تا ابری است، اظهار کرد: وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق از دیگر پدیده های جوی طی امروز است.

وی دمای هوای رشت در گرم ترین و خنک ترین ساعات را به ترتیب ۳۰ و ۲۱ درجه سانتی گراد دانست و عنوان کرد: از فردا شاهد استقرار جوی پایدار در منطقه و افزایش محسوس دما خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه فردا آسمان صاف تا قسمتی ابری است، تصریح کرد: تقویت موج هوای گرم و پایدار، افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود.

دادرس ادامه داد: انتظار داریم افزایش دمای سه تا هفت درجه سانتی گراد در نقاط مختلف گیلان به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها اتفاق بیفتد.

وی از روند افزایشی دما تا روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد و یادآور شد: افزایش دما همراه با افزایش رطوبت خواهد بود لذا تمهیدات لازم در بخش های مختلف کشاورزی از جمله باغداران، مرغداری ها، پرورش ماهی صورت گیرد.

وی از سالمندان و بیماران تنفسی و قلبی و عروقی و کودکان خواست در ساعات اتوج گرما از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند و گفت: ارتفاع موج دریا طی امروز و فردا حدود ۵۰ سانتیمتر بوده که برای فعالیت های مرتبط ناسب است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید