34.8 C
Tehran
چهارشنبه، 6 مرداد 1400
خانه اخبار گیلان تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخابات در دادگستری گیلان

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخابات در دادگستری گیلان

0
28

حجت الاسلام خلیلی با اعلام اینکه شعب ویژه ای در دادگستری گیلان برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تعیین گردیده است ابراز داشت: دستگاه قضایی رقابت کاندیداها را تحت نظر داشته و با جدیت و قاطعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی را تا قبل از اتمام انتخابات مورد رسیدگی قرار خواهد داد.

به گزارش دیار باد منجیل، نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام خلیلی در این نشست با اشاره به اهمیت ایجاد شور و نشاط برای حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات تصریح کرد: مسئولین باید بسترهای افزایش مشارکت پرشور مردم را شناسایی نموده و صدا و سیما و سایر رسانه ها نیز با انعکاس عملکرد مسئولان در خنثی سازی هجمه سنگین رسانه های بیگانه که درصدد ناامیدی مردم هستند، نقش آفرینی کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان استفاده از هر وسیله ای برای پیروز شدن در انتخابات را مذموم دانست و گفت: دستگاه قضایی با کسانی که بخواهند فضای انتخاباتی را مورد سوءاستفاده قرار داده و امنیت روانی مردم در آستانه انتخابات را خدشه دار کنند برخورد کرده و با تشکیل پرونده قضایی به تخلفات آنان در کمترین زمان رسیدگی خواهد کرد.

وی با اشاره به گردش گسترده اطلاعات در فضای مجازی و عدم امکان کنترل در انتشار آن، تصریح کرد: هنر مدیریت فضای مجازی و رسالت امروز مسئولان و مدیران، هدایت و جهت دهی صحیح به اخبار و اطلاعات موثق است.

این مقام ارشد قضایی در ادامه خاطر نشان کرد: جامعه تشنه دریافت اطلاعات صحیح است و مسئولان و رسانه ها وظیفه دارند اخبار و وقایع را به درستی و به موقع انتشار دهند تا افکار، فریفته اخبار سرتاسر دروغین رسانه های بیگانه نشده و یک رقابت سالم در انتخابات به دشمنی مبدل نگردد.

حجت الاسلام خلیلی در پایان سخنان با اعلام اینکه شعب ویژه ای در دادگستری گیلان برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تعیین گردیده است ابراز داشت: دستگاه قضایی رقابت کاندیداها را تحت نظر داشته و با جدیت و قاطعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی را تا قبل از اتمام انتخابات مورد رسیدگی قرار داده و احکام صادره را نیز به اطلاع عموم خواهد رساند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید