بیانیه وزرات امور خارجه روسیه درباره دیدارعراقچی و ریابکوف

0
15

وزارت امور خارجه روسیه در پی دیدار ریابکوف و عراقچی با انتشار بیانیه‌ای محورهای رایزنی این دو دیپلمات ارشد ایرانی را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری روسی تاس، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه منتشر شده در پی دیدار سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران مطرح کرد: [این دو دیپلمات] درباره برقراری ثبات در وضع موجود ابراز امیدواری کردند. بنابراین نشست کمیسیون برجام ممکن است [این روند را] تسهیل کند.

دیپلمات‌های روسی درباره موضوعاتی احتمالی این نشست به همتایان ایرانی خود اطلاع‌رسانی کردند.

در این بیانیه همچنین مطرح شد: [ما] اول از همه باید وضعیت امور مربوط به اجرای پروژه‌ها را با جزئیات بررسی کنیم که پیش از این در چارچوب برجام تأیید شده‌اند. و همچنین باید راهکارهای حمایت از تجارت بین‌المللی و همکاری اقتصادی با ایران را به اجرا در بیاوریم که در بیانیه وزیران کشورهای امضا کنندگان برجام در تاریخ ۶ جولای و ۲۴ سپتامبر سال ۲۰۱۸ عنوان و پس از آن در یک نشست کمیسیون مشترک تأیید شدند.

به گزارش ایسنا، در دیدار روز گذشته ریابکوف و عراقچی در تهران، موضوع برجام، آخرین تحولات رخ داده در این ارتباط و همچنین برگزاری کمیسیون مشترک برجام مهم‌ترین محورهای رایزنی این دو دیپلمات ارشد ایرانی و روسی بود.

در پی تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی‌اش به خاطر بد عهدی طرف‌های عضو برجام و ارائه فرصت ۶۰ روزه به آنها جهت اجرای تعهداتشان، روسیه چندی پیش در خواست برگزاری کمیسیون مشترک برجام را مطرح کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید