سپاهان- پرسپولیس نبرد تاکتیک‌ها

0
22

به گزارش خبرورزشی، سپاهان فرصت قهرمانی در لیگ برتر را از دست داد، به این دلیل که یک تیم بود که بهتر از آن‌ها عمل کرد؛ پرسپولیس. تیمی که این فصل برای سومین بار متوالی قهرمان لیگ برتر شد و پیش از این فصل در آسیا دوم شده بود.
نایب‌قهرمانی در این فصل از بازی‌ها قابل سرزنش نیست؛ به این دلیل که جام به قهرمان فصل گذشته و تیم دوم آسیا رسید، اما از بخت خوب سپاهان، موقعیت قهرمانی برای این تیم در جام حذفی وجود دارد و از قضا سپاهان برای قهرمان شدن در جام حذفی باید از سد پرسپولیس بگذرد؛ اتفاقی که اگر رخ دهد می‌تواند قهرمان نشدن سپاهان را در لیگ برتر کمرنگ کند.
سپاهان برای راهیابی به بازی پایانی جام حذفی باید بهتر از پرسپولیس بازی کند. چه در تعداد موقعیت‌هایی که خلق می‌کند و چه در استفاده از فرصت‌ها. در غیر این‌صورت فرصت برای صعود به بازی پایانی جام حذفی محقق نخواهد شد. پرسپولیس با وجود اینکه در لیگ برتر قهرمان شده و سهمیه حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده باز هم برای قهرمانی انگیزه دارد. دبل قهرمانی در فصل پیش رو نکته‌ای است که مورد اشاره کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس بوده. ضمن اینکه در همه سال‌های اخیر، سپاهان یک رقیب جدی برای پرسپولیس در مسیر قهرمانی بوده و تیم برانکو شکست برابر سپاهان را حتی در فصلی که قهرمان لیگ برتر شده، برای خود ناکامی می‌داند.
سپاهان برای عبور از این بازی سخت جدا از نمایش خوب، باید با آرامش فوتبال کند. این نکته‌ای است که البته در خیلی از بازی‌های مهم در بازی سپاهان دیده نشد و در مهم‌ترین بازی‌ها بیشترین ضربه را به تیم زد؛ و این آرامش از سوی نیمکت به داخل زمین منتقل خواهد شد.
سپاهان – پرسپولیس بازی تاکتیک‌هاست؛ نبرد اندیشه‌ها. پیروزی هر دو تیم محتمل است. نکته قابل تأمل اینکه هم سپاهان و هم پرسپولیس در ترکیب، بازیکنانی در اختیار دارند که در دقایق غیر قابل پیش‌بینی، تیم را به گل می‌رسانند. در ترکیب پرسپولیس سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده روی ضربات ایستگاهی گاهی گل‌هایی را به ثمر می‌رسانند که تیم را به هدف نزدیک می‌کنند. سپاهان هم در ترکیبش بازیکن خوبی، چون عزت پورقاز دارد که این فصل ۶ گل برای تیم به ثمر رسانده است. تیم امیر قلعه‌نویی به تیمش برای قهرمانی در جام حذفی آماده‌باش داده است. چه ۹۰ درصد تماشاگران حاضر در استادیوم سپاهانی باشند و چه ۵۰ درصد…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید