زکی‌پور: امیدوارم آقا فرهاد به حقش برسد

0
34

به گزارش خبرورزشی، میلاد زکی‌پور از اینکه فرهاد مجیدی در رأس کادر فنی تیم استقلال بماند استقبال می‌کند و بر این باور است انرژی و انگیزه‌ای که مجیدی در این مدت از خود در تمرینات نشان داده موجب شده تا همه اعضای تیم به روز‌های پیش رو امیدوار شوند.
* بازی با العین چطور بود؟
خیلی خوب شد که این دیدار را با برد تمام کردیم.
* برای استقلال؟
هم برای استقلال، هم برای آقا فرهاد و هم برای هواداران‌مان. ما تقریباً اردیبهشت سال ۹۶ بود که العین را در تهران شکست دادیم ولی در بازی برگشت شکست بدی خوردیم. من در هر دو بازی به میدان رفته بودم. بازی رفت که یک بر صفر برنده شدیم از دقیقه ۷۰ وارد زمین شدم و در دیدار برگشت هم ۹۰ دقیقه در ترکیب بودم. شب خیلی تلخی بود و هرگز آن بازی را فراموش نمی‌کنم.
* برای همین دوست داشتی بازی را ببرید؟
البته! اتفاقاً سال گذشته هم با العین همگروه شده بودیم ولی در دو بای رفت و برگشت مساوی شدیم. منتظر این برد بودیم.
* قبل از بازی چه برنامه‌ای داشتید؟
همه تصمیم گرفته بودیم بازی را ببریم تا بخشی از آن خاطره بد را از یاد خودمان و هواداران‌مان بیرون کنیم.
* بازی چطور بود؟
العین تقریباً همان‌طور که آقافرهاد گفته بود بازی می‌کرد. ما برنامه داشتیم تا از کناره‌ها نفوذ کنیم و بعد توپ را به عمق دفاع بفرستیم. چند بار با این روش تا آستانه باز کردن دروازه‌شان رفتیم ولی فقط دو بار موفق شدیم به آن‌ها گل بزنیم.
* گل تبریزی با نفوذ تو پایه‌ریزی شد.
من اجازه داشتم جلو بروم و وقتی دیدم مرتضی در موقعیت خوبی در حال نفوذ است کنارش رفتم و بعد از یک و دویی که با خودش کردم توپ را برای پاتوسی فرستادم که او هم به زیبایی پاس توی در داد و تبریزی را در موقعیت گلزنی قرار داد.
* بیشتر بازی دست شما بود ولی کم گل زدید؟
متأسفانه در زدن ضربات آخر بدشانسی می‌آوردیم و توپ‌ها به گل تبدیل نمی‌شدند. شاید کمی عجله می‌کردیم. دوست داشتیم العین را با گل‌های زیاد شکست بدهیم ولی همین موضوع به ضررمان شد و فقط دو گل به آن‌ها زدیم. با این همه، نتیجه بازی خیلی برایمان اهمیت داشت و به نوعی حیثیتی بود. همین که آقافرهاد بعد از بازی خیلی خوشحال بود نشان می‌داد ما کار را تمام کرده‌ایم. او خیلی دوست داشت روبه‌روی تیمی که خودش سابق بازیکنش بوده برنده شود.
* گفته می‌شود یک سرمربی خارجی قرار است فصل بعد هدایت استقلال را در دست بگیرد؛ خبر داری؟
من برای استراحت کنار خانواده‌ام هستم و فعلاً از این اتفاقات بی‌خبرم ولی هر اتفاقی می‌افتد امیدوارم در نهایت به سود استقلال باشد. ما این فصل جام نگرفتیم و شرمنده هواداران شدیم به همین دلیل باید سال بعد جبران کنیم.
* برخی بر این اعتقادند فرهاد مجیدی سرمربی فصل بعد استقلال است. اگر او تیم را هدایت کند موفق می‌شود؟
او کاپیتان و گلزن استقلال بوده و دوره‌های مربیگری خوبی را در اروپا سپری کرده است. همه بچه‌های تیم در همین مدت روی او حساب ویژه‌ای باز کردند. آقافرهاد جوان است و بمب انگیزه. انرژی بالایی دارد و چون خودش مهاجم بوده سبک بازی تیم را به شیوه‌ای تنظیم می‌کند که بازی رو به جلو و هجومی باشد. امیدوارم این اتفاق بیفتد و او به حقش برسد.
* در همین ۵ بازی شرایط روحی تیم با فرهاد چطور بود؟
خیلی خوب بود. بازیکنان تیم خیلی سریع و آسان با برنامه‌های تاکتیکی اش خو گرفته بودند و با توجه به جوانی اش خیلی خوب با بازیکنان ارتباط برقرار می‌کرد.
* شفر این‌طور نبود؟
شفر هم خوب بود. جا دارد از او هم بابت تلاش‌هایی که برای استقلال کرد تشکر کنیم. او فصل قبل یک جام آورد و در کل همه تلاشش را کرد.
* از ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی چه شناختی داری؟
خیلی او را نمی‌شناسم. فقط امیدوارم بتواند تأثیر مثبتی در تیم ملی بگذارد و اتفاقات خوبی برای فوتبال ملی‌مان رقم بخورد. از طرفی امیدوارم آن‌هایی که حق‌شان است به اردوی تیم ملی دعوت شوند را ببیند و دعوت‌شان کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید