آشنایی با آندره‌آ استراماچونی گزینه هدایت استقلال؛ بدون قهرمانی، اخراجی از همه جا!

0
17

خبرورزشی/آرمین زمانی؛ گفته می‌‍شود قرار است در چند روز آینده مدیران استقلال با استراماچونی جلسه‌ای برگزار کند تا او را برای حضور در ایران و تجربه چالشی جدید راضی کنند. به همین بهانه به سراغ کارنامه این مربی رفته‌ایم. نکته‌ای که در کارنامه این مربی به چشم می‌خورد اخراج او از تمام باشگاه‌هایی بوده که حضور داشته و اینکه استراماچونی هیچ قهرمانی تا به حال در هیچ کدام از باشگاه‌هایی که بوده به دست نیاورده است.
دوران بازی: یک فصل در بولونیا بدون بازی
آندره‌آ استراماچونی متولد ۹ ژانویه ۱۹۷۶ است در رم است و در حال حاضر ۴۳ سال دارد و فصل گذشته هدایت اسپارتا پراگ را بر‌عهده داشته است. این مربی در دوران بازی در باشگاه بولونیا و پست مدافع حضور داشته، اما به خاطر مصدومیتی سنگین مجبور شده بدون حتی یک بازی برای بولونیا، فوتبال را برای همیشه کنار بگذارد، اما این پایان کار استراماچونی در دنیای فوتبال نبود!
آغاز مربیگری با جوانان رم و اینتر
استراماچونی با پایان زودهنگام دوران فوتبالش به دانشگاه می‌رود و در رشته حقوق فارغ‌التحصیل می‌شود. اندکی بعد از این اتفاق آندره‌آ جوان که هنوز به فوتبال علاقه داشته هدایت چند تیم آماتور را عهده دار می‌شود و در سال ۲۰۰۳ مدرک مربیگری در تیم‌های پایه می‌گیرد و به کادر مربیگری جوانان رم می‌پیوندد. این مربی در سال ۲۰۰۹ مدرک A مربیگری یوفا را می‌گیرد و به این ترتیب مجوز حضور به عنوان کمک مربی در تیم‌های سری A و B را به دست می‌آورد. در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم جوانان اینتر به این مربی پیشنهاد می‌شود و استراماچونی به اینتر می‌رود و با این تیم به موفقیت‌های خوبی می‌رسد.
حضور در بزرگسالان اینتر
در مارس ۲۰۱۲، بعد از برکناری رانیری، مسئولان اینتر مربی تیم دوم خود را به عنوان مربی موقت به تیم اصلی می‌آورند و استراماچونی در اولین قدم اینتر را به رده ششم می‌رساند و نتایج خوبش باعث می‌شود سران باشگاه برای فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ استراماچونی را به عنوان مربی اصلی انتخاب کنند. استراماچونی برای دریافت مجوز مربیگری در سری A در کلاس‌های مربیگری شرکت می‌کند و مدرک حرفه‌ای یوفا را نیز می‌گیرد. اینتر با هدایت استراماچونی در رده نهم می‌ایستد و بعد از ۱۵ سال به اروپا صعود نمی‌کند تا باشگاه استراماچونی را بر کنار کند و ماتزاری را به جای او بیاورد. استراماچونی در ۱۴ ماه مربیگری اینتر در ۶۵ بازی ۳۱ برد، ۱۱ تساوی و ۲۳ باخت به دست آورد.
اودینزه و پاناتینایکوس
استراماچونی در ژوئن ۲۰۱۴ مربی اودینزه می‌شود و بعد از یک سال این باشگاه را نیز ترک می‌کند. او در این باشگاه در ۴۱ بازی ۱۲ برد، ۱۱ تساوی و ۱۸ باخت به دست می‌آورد و در میانه‌های فصل ۲۰۱۵ بعد به یونان و باشگاه پاناتینایکوس می‌رود. عملکرد ضعیف این مربی در تیم یونانی نارضایتی هواداران را به دنبال دارد و سران تیم یونانی در دسامبر ۲۰۱۶ قرارداد او را فسخ می‌کنند. استراماچونی در پاناتینایکوس در ۵۲ بازی، ۲۲ برد، ۱۴ تساوی و ۱۶ باخت به دست می‌آورد.
اسپارتا پراگ
استراماچونی در ادامه ماجراجویی‌های خود در می‌۲۰۱۷ به چک می‌رود و قراردادی دو ساله با اسپارتاپراگ می‌بندد، اما یک بار دیگر نتایج ضعیف این مربی سران تیم چک را مجبور می‌کند در مارس ۲۰۱۸ این مربی ایتالیایی را اخراج کنند و از آن زمان به بعد این مربی بدون تیم بوده است. او در ۲۳ بازی با اسپارتا ۱۰ برد، ۶ تساوی و ۷ باخت را تجربه کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید