نیکبخت‌واحدی: پرسپولیس قهرمانی را از استقلال گرفت

0
20

خبرورزشی/امیر شمس: علیرضا نیکبخت‌واحدی، بازیکن اسبق آبی‌ها صحبت‌های جالبی در خصوص استقلال این فصل و مدیریت باشگاه داشت. مصاحبه او با خبرورزشی پیش روی شماست.
* استقلال این فصل را چطور دیدید؟
آبی‌ها نیم‌فصل اول را بد شروع کردند. کاملاً طبیعی است تیمی که مهره‌های خود را از دست می‌دهد و برنامه‌ای برای آغاز فصل ندارد، نیم‌فصل اول خوبی ندارد. اما رفته‌رفته در نیم‌فصل دوم شرایط تغییر کرد.
* نیم‌فصل دوم چطور بود؟
در نیم‌فصل دوم آبی‌ها امتیازات خوبی جمع کردند، اما به نظر می‌رسد بعد از دیدار با پرسپولیس همه چیز به هم ریخت.
* منظورتان حاشیه‌هاست؟
بله، علاوه بر حاشیه‌ها، شهرآورد به نظر من ۶ امتیازی است. باخت در آن دیدار تأثیر زیادی در روحیه آن‌ها داشت و پرسپولیس قهرمانی را از استقلال گرفت. در واقع آن‌ها از کورس قهرمانی جا ماندند.
* فکر می‌کنید آبی‌ها در ترکیب‌شان در چه نقاطی دچار ضعف بودند؟
در قلب دفاع استقلال مشکلاتی را دارد. با اینکه آن‌ها بهترین عملکرد را در لیگ برتر داشتند، اما باید مشکل دفاعی را حل کنند. همچنین آبی‌ها در گلزنی هم دچار ضعف هستند. باید مهاجمان بهتری را جذب کنند یا چند مهاجم فعلی هماهنگ‌تر شوند.
* پیشنهاد شما در خصوص فصل بعد و کادر فنی چیست؟
اگر مدیران استقلال می‌خواهند برای قهرمانی تیم را ببندند باید به فکر تقویت کادر فنی و جذب بازیکنان تراز اول باشند.
* نظر شما مربی خارجی است یا ایرانی؟
کشور ما که از کشور‌های اروپایی بالاتر نیست. آن‌ها نیز به بازیکنان جوان بها می‌دهند. به طور مثال گتوسو، زیدان، انریکه و بقیه بازیکنان جوان از جایی کارشان را شروع کرده‌اند.
* یعنی مدیریت استقلال برای فصل بعد به فرهاد مجیدی اعتماد کند؟
چرا که نه؟ فرهاد سرمایه باشگاه استقلال است. حالا وقت استفاده از او است. دو یا سه مربی خارجی کنارش بگذارند و اجازه بدهند او آبی‌ها را هدایت کند.
* فکر نمی‌کنید فرهاد کم‌تجربه است؟
چرا باید این فکر را داشته باشیم؟ بالاخره باید از جایی شروع شود. اصلاً این‌طور نیست. او تجربه خوبی دارد و اگر هم تجربه‌ای باید کسب شود در بازی و هدایت تیم به دست می‌آید.
* حضور دوباره کمیته فنی استقلال را مؤثر می‌دانید؟
اصلاً! آن‌ها فقط بلدند مصاحبه کنند و این به درد استقلال نمی‌خورد! در واقع آن‌ها دکور هستند! تیم استقلال از هیئت‌مدیره گرفته تا رده‌های پایه دچار مشکل است.
* چه مشکلاتی؟
شما در رأس باشگاه یک نفر را معرفی کنید که فوتبالی باشد! مدیریت قبلی از فوتبال چیزی نمی‌دانست و حالا مدیریت فعلی هم همین‌طور است!
* رده‌های پایه چه مشکلاتی دارند؟
مشکل این است که در رده‌های پایه به فکر دلالی هستند و نه پرورش بازیکن! بهتر است راجع به این موضوع صحبتی نکنم، اما روزی همه چیز را خواهم گفت!
* استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد، فکر می‌کنید می‌توانست بهتر عمل کرده و از گروهش صعود کند؟
گروه سختی بود، اما می‌توانست از گروه صعود کند. متأسفانه همان حاشیه‌هایی که قبل‌تر گفتم گریبان این تیم را گرفت و مانع موفقیت شد.
* و، اما حرف آخر؟
در خصوص صحبت‌هایی که در مورد باشگاه استقلال کردم این را نیز اضافه می‌کنم، ۵ سال است پایم را داخل باشگاه نگذاشته‌ام چراکه آن‌ها برای بازیکنان سابق و پیشکسوت تیم‌شان احترامی قائل نیستند. مطمئناً هر وقت آدم‌های اهل فوتبال به باشگاه آمدند دوست دارم با باشگاه تعامل داشته باشم.
خبرورزشی: در مورد صحبت‌های نیکبخت پیرامون تیم‌های پایه استقلال حق پاسخگویی برای مسئولان تیم‌های پایه‌ای آبی‌پوشان محفوظ است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید