افتتاح طرح ها پاسخ صریحی به تحریم های اقتصادی است

0
28

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی ظهر سه شنبه در آئین بهره برداری از سد کرم آباد اظهارداشت: بهره برداری این طرح‌ها در استان مرزی آذربایجان غربی در کنار جذابیت سیاسی به دلیل افتتاح طرح‌ها در شهرهای سنی و شیعه نشین استان که نشان دهنده وحدت و اتحاد ایرانیان است معنی زیباتری دارد.

وی ادامه داد: هر طرحی در این استان امروز افتتاح می‌شود و افتتاح طرح‌های عمرانی در استان کرمانشاه طی هفته گذشته و افتتاح طرح‌های عمرانی طی روزهای آتی در استان‌های مختلف خوشحالی و مسرت بیشتری نسبت به روزها و سالهای گذشته دارد.

روحانی اضافه کرد: امروز هر قدمی برای توسعه کشور در شرایط تحریم بر می‌داریم در شرایطی که آدم‌های جدیدالورود به دنیای سیاست با تصورات خام که فکر می‌کنند می‌توانند عظمت ایران را زیرسوال ببرند موجب شادمانی همه ماست و من بسیار خرسندم.

رئیس جمهوری کشورمان تاکید کرد: ملت ایران ملتی ایستاده و پرافتخار بوده و امروز نیز چنین خواهد بود، امروز شاهد هستیم هر لحظه‌ای که آمریکا ایران را تهدید می‌کند دو ساعت بعد بلافاصله به دلیل فشارهای جهانی و فشار پنتاگون پیشمان شده و مجبور به عذرخواهی می‌شود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توطئه‌های دشمنان به زندگی مردم فشار وارد کرده ولی این توطئه‌ها نمی‌تواند مردم را بشکند خاطرنشان کرد: ملت ایران با این ایستادگی و اتحاد نشان داده و ثابت کرده اند سر تعظیم در برابر زورگویان و قلدرمآب ها فرود نمی‌آورد.

وی اضافه کرد از ابتدای دولت یازدهم ۴۰ سد ملی و ۱۰ سد استانی افتتاح کرده ایم، برنامه این دولت، افتتاح ۶۲ سد ملی و استانی است. در این دولت؛ هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آبرسانی سالم، ۸ روستا به برق و روزی ۱۰ روستا به گاز متصل شدند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: در زمینه آب و خاک تلاش‌ها باعث خوداتکایی و اشتغال شده و امروز ما دو سد را افتتاح کردیم؛ در طول این ۶ سال ۵۰ سد افتتاح شده است و باز هم در دو سال آینده سدهای دیگری هم افتتاح خواهد شد و تا دو سال دیگر سدهای ما به بیشتر از ۶۰ سد می‌رسد.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در حاضر امنیت مناطق مرزی کشور و در کنار آن آذربایجان غربی موجب توسعه و آبادانی کشور شده است، اظهارداشت: خوشحالم که روزهای سفر در حال حاضر برای امنیت منطقه نیست، بلکه برای توسعه و آبادانی این سرزمین است.

وی اظهار داشت: ما در سال‌های گذشته عمده سفرهایی که به مناطق مختلف انجام می‌دادیم برای توسعه امنیت مناطق بود و یکی از این سفرها در سال ۱۳۶۰ توسط کمیسون دفاع مجلس شورای اسلامی به منطقه پیرانشهر و سردشت انجام شد که اکنون این سفرها تبدیل به آبادانی و امنیت برای مردم شده است.

روحانی اضافه کرد: مناطق مرزی ما یادآور روزهای ایثار و فداکاری است، سفرهای فراوانی به پیرانشهر و سردشت با آقای هاشمی داشیم و امنیت و آبادانی و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در برهه کنونی مدیون شهدا و ایثارگران است.

رئیس جمهور تصریح کرد: روزه عبادتی است مخصوص خدا و عاری از شرک و ریااخلاص و ایمان مردم ما در رمضان بیشتر تجلی می‌کند. سد سردشت در دولت یازدهم آغاز و به پایان رسید. رسانه‌ها و صداوسیما طرح‌های بزرگ توسعه کشور را که علیرغم فشار دشمنان افتتاح می‌شود، برای مردم تبیین کنند. حیای دریاچه ارومیه از افتخارات دولت است.

وی با تاکید بر اینکه سد کرم آباد ۱۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی را سیراب می‌کند اظهار داشت: با اتمام و آبگیری سدها، زمینه برای سرمایه گذاری و تحول و اشتغال فراهم شدحدود ۴۱ میلیارد متر مکعب ذخیره سدها، نعمت بزرگ الهی است. علیرغم خسارات سیل در خوزستان، برداشت گندم امسال بیشتر از سال گذشته خواهد بود. علیرغم مشکلات، روحیه و حمایت مردم افتخار آفرین خواهد بود.

رئیس جمهوری در ادامه عنوان کرد: ساخت سد سیلوه در پیرانشر از طرح‌های مهم و تأثیر گذار دولت‌های یازدهم و دوازدهم در راستای احیای دریاچه ارومیه است که آب را به این پهنه آبی منتقل می‌کند.

روحانی با تاکید بر اینکه امروز از اینکه حال دریاچه خوب است، خوشحالیم ابراز امیدواری کرد وضعیت دریاچه ارومیه با تکمیل و افتتاح طرح‌های خاص در دست اجرا به نقطه مطلوب برسد.

رئیس جمهور اظهار داشت: اگر امروز دریاچه ارومیه احیا نمی‌شد تمامی مردم استان آذربایجان‌شرقی و بخشی از مردم آذربایجان‌غربی کوچ کرده بودند و امروز با ۵ میلیارد مترمکعب آب نشان می‌دهد که دریاچه ارومیه زنده است.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه برخی از اعلام آمار می‌ترسند، زیرا در این صورت نمی‌توانند علیه دولت تبلیغ کنند و اعلام آمارهای پیشرفت و آبادانی برایشان سخت است افزود: دولت صدا و سیما ندارد که تبلیغ کند؛ تنها یک روزنامه و یک خبرگزاری دارد و آن خبرگزاری هم خود را متعلق به نظام می‌داند.

وی با اشاره به اینکه دولت جزئی از مردم است، مسئولان نظام مفتخر هستند که خادم مردم بوده و برای مردم تلاش می‌کنند گفت: ما ادعا نداریم که کشور بی نقص است؛ نقص داریم و مردم ما در سختی و مشکلات و جنگ اقتصادی و تحریم هستند.

وی گفت: از ابتدای دولت یازدهم هر هفته ۳۰ روستای کشور دارای شبکه آب آشامیدنی سالم می‌شود که بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ روستا در طول دولت یازدهم به شبکه آب متصل و آب سالم در اختیار مردم قرار گرفته است.

روحانی با اشاره به اینکه در طول دولت یازدهم هر هفته هشت روستای ما برقدار شده است و ۱۰ روستای ما هر روز به شبکه گازرسانی متصل می‌شود افزود: سه هزار روستا در سال به شبکه گازرسانی متصل می‌شود و این نشاندهنده گازرسانی به ۱۰ روستا در هر روز است.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه این اقدامات جزو عملکردهای عظیمی است که در طول دولت صورت گرفته و اقدامات دولت باید برای مردم بازگو شود تاکید کرد: در خوزستان با وجود سیل و خسارت‌های فراوان ۱۵۰ هزار هکتار گندم زار از بین رفته است، احساس دولتمردان این بود که کاهش تولید گندم را در کشور شاهد باشیم که طبق آمار اعلام شده مقدار برداشت گندم در مزارع خوزستان بیشتر از سال گذشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید