استقلال یک مربی خارجی بزرگ می‌خواهد

0
56
به گزارش خبرورزشی، عبدالعلی چنگیز، مهاجم اسبق تیم ملی و استقلال درخصوص شرایط این روز‌های آبی‌پوشان و همچنین انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی با ما هم‌صحبت شد. این گفتگو را بخوانید.
* استقلال لیگ برتر را با مقام سومی به پایان برد. نظر شما در این خصوص چیست؟
ابتدا باید بگویم خوشحالم که توانستیم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنیم و فصل آینده هم نماینده کشورمان در آسیا باشیم، اما بحث دیگری هم وجود دارد که چرا در حالی که می‌توانستیم قهرمان شویم در چند بازی خاص نتوانستیم نتیجه بگیریم و امتیازات حساس را از دست دادیم. من باید بگویم مخالف برکناری شفر بودم. نه اینکه مجیدی نباید سرمربی می‌شد بلکه حرفم این است که برکناری شفر، استقلال را به حاشیه برد و اوضاع خوبی را به وجود نیاورد. استقلال با شفر هم می‌توانست سوم شود، ولی عجولانه برکنارش کردند.
* استقلالی‌ها زمانی که سرمربی خود را عوض کردند هم فقط به فکر سهمیه بودند.
بله خب ما سهمیه می‌خواستیم و شکر خدا گرفتیم، اما پرسپولیس در چند بازی آخر خود بردی کسب نکرد و این مسائل شانس استقلال را بالا برد اگرچه در نهایت حسرت امتیازاتی را خوردیم که در طول فصل از دست داده بودیم. ما اگر شهرآورد را می‌بردیم حتی صدرنشین لیگ هم می‌شدیم، ولی این اتفاق نیفتاد.
* درخصوص نقش مجیدی در تیم استقلال هم بگویید.
مجیدی محبوب است و هواداران هم دوستش دارند. بازیکنان استقلال برایش احترام زیادی قائل هستند و او یک همدلی و وفاق در استقلال پس از بحران رفتن شفر به وجود آورد و شرایط را آرام کرد.
* استقلال برای فصل آینده باید چه کار کند؟
جذب یک مربی خارجی خوب باید در دستور کار قرار بگیرد. تیم بزرگی، چون استقلال باید یک سرمربی درجه یک خارجی داشته باشد و وجهه بین‌المللی خودش را حفظ کند.
* فدراسیون فوتبال برای تیم ملی به احتمال زیاد مارک ویلموتس را جذب خواهد کرد. نظر شما در این خصوص چیست؟
فکر می‌کنم ویلموتس مربی خوبی است و سابقه ملی زیادی دارد. او بازیکن بزرگی بوده و به عنوان مربی هم تجربه سرمربیگری شالکه آلمان، تیم‌های ملی ساحل عاج و بلژیک و… را پیدا کرده است. به نظرم می‌شد مربی بزرگتری را جذب کرد، ولی ویلموتس هم گزینه بدی نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید