بعضی از بازیکنان بزرگ استقلال به تیم ضربه می‌زنند

0
81

خبرورزشی/مهدی همدانی: خداحافظی خسرو حیدری ناخودآگاه ما را به یاد شاهین بیانی انداخت. مدافع راست دهه ۶۰ و ۷۰ استقلال که بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بسته و قهرمانی آسیا را هم جشن گرفته است. بیانی از شرایط حاکم بر استقلال به شدت گلایه داشت.
دعوت از پیشکسوتان
خسرو حیدری یکی از بهترین بازیکنان چند سال اخیر استقلال بوده و هرگز در هیچ تیمی حاشیه نداشته است. خسرو از تیم‌های پایه‌ای استقلال شروع کرده و به همین خاطر ارزش پیراهن آبی را بهتر می‌داند، ولی کاش خداحافظی حیدری در روزی رخ می‌داد که استقلال می‌خواست قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد و استادیوم مملو از جمعیت بود. البته مدیران باشگاه هم در این عرصه کوتاهی کردند. آیا واقعاً نمی‌شد ۲۰ نفر از پیشکسوتان استقلال را به بازی خداحافظی خسرو حیدری دعوت کرد؟ آیا واقعاً انجام چنین کاری سخت بود؟
دریغ از یک موزه
چرا باشگاه استقلال حتی یک موزه ندارد تا عکس بازیکنانی که برای این تیم زحمت کشیده‌اند در آنجا قرار داده شود و نفرات جوان ببینند که چه کسانی برای استقلال زحمت کشیده‌اند؟ وقتی پیشکسوتان به اردوی تیم می‌روند نفرات جوان‌تر آن‌ها را نمی‌شناسند و تقصیری هم ندارند، چون جایی نیست که عکس قدیمی‌ها و افتخارات گذشته استقلال را ببینند. برای من ۲۴ سال قبل بازی خداحافظی برگزار شد، ولی واقعاً باید طوری برنامه‌ریزی شود تا تمام نفراتی که حداقل یک دهه در استقلال توپ زده اند مورد تقدیر قرار بگیرند.
اقتدار استقلال ۹۰
استقلالی که قهرمان آسیا شده و به استقلال ۱۹۹۰ معروف است طی ۴۵ بازی رسمی شکست نخورد، ولی حالا می‌بینیم تیم فصل را در حالی شروع می‌کند که طی ۶ بازی آغازین خودش ۴ مرتبه شکست می‌خورد. این یعنی از دست رفتن اقتدار در طول فصل. طی چهار سال گذشته چند تا مدیرعامل داشتیم؟ چقدر مربی عوض کردیم؟ اصلاً چرا طی ۶ سال گذشته قهرمان لیگ برتر نشده‌ایم؟ متأسفانه مدیران در مقاطعی برای توجیه ناکامی خود پشت بازیکنان بزرگ مخفی می‌شوند.
خانه‌تکانی فرهاد
فرهاد مجیدی، بازیکن بسیار باهوشی بوده و قطعاً این هوش را در مربیگری هم همراه خودش دارد. خود فرهاد گفته پیراهن استقلال برای چند نفر از بازیکنان این تیم گشاد است. خب فرهاد با علم به این نکته باید رودربایستی را کنار گذاشته و در استقلال خانه‌تکانی کند. باید قبول کنیم یکسری از بازیکنان بزرگ که در حال حاضر عضو استقلال هستند به تیم لطمه می‌زنند و مجیدی باید آن‌ها را کنار بگذارد. استقلال به خونی تازه و تحولی شگرف احتیاج دارد و آقایان فراموش نکنند که هواداران در لیگ نوزدهم به هیچ چیز غیر از قهرمانی راضی نمی‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید