آخرین وضعیت شهرستان سیل زده آق‌قلا از زبان نماینده مردم گرگان

0
41

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که مردم انتظار دارند هرچه سریع‌تر اعتبارات لازم برای جبران خسارات تخصیص یابد، اظهار کرد: اکنون وضعیت در استان تحت کنترل است. تاکنون گزارشی از شیوع بیماری خاصی نداشته‌ایم. امیدواریم دولت نیز در تدارک نیازهای اولیه مردم سیل زده کوتاهی نکند.

نورمحمد تربتی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان سیل‌زده آق قلا، بیان کرد: مراحل اولیه آبگرفتگی در استان گلستان و شهرستان آق‌قلا انجام شده و منازلی که قابل سکونت بوده آماده و در اختیار مردم قرار گرفته است و منازلی که دیگر قابل اسکان نبوده در حال بازسازی است و مردم به مکان‌های مناسبی انتقال یافته‌اند.

وی اظهار کرد: خسارات در بعد منازل، اماکن آموزشی و زمین‌های زراعی برآورد شده و طبق شاخص‌هایی که دولت برای جبران خسارت تعیین کرده این امر آغاز گردیده است. مردم انتظار دارند تخصیص اعتبارات برای جبران خسارت هرچه سریع‌تر انجام شود.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از عوارضی که بعد از سیل و حوادث غیرمترقبه پیش می‌آید مسائل بهداشتی و درمانی است که خوشبختانه در زمان سیل و آبگرفتگی مشکل خاصی در منطقه وجود نداشت. اکنون نیز پایگاه‌های امدادرسانی و دانشگاه علوم پزشکی وضعیت را رصد کرده تا از وقوع بیماری پیشگیری شود. خوشبختانه تاکنون گزارشی در خصوص شیوع بیماری خاصی نداشته‌ایم.  

تربتی‌نژاد تاکید کرد: مواد غذایی و سایر امکانات در زمان سیل به دست مردم رسید اکنون نیز خانواده‌هایی که خسارت دیده‌اند و قادر به تامین نیازهای اولیه خود نظیر مواد غذایی نیستند باید مورد حمایت قرار گیرند. امیدواریم دولت در تدارکات نیازهای اولیه مردم کوتاهی نکند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید