صدور کیفرخواست برای ۳۸ نفر از اراذل و اوباش اردبیل

0
44

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از صدور کیفرخواست برای ۳۸ نفر از اراذل و اوباش اردبیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدناصر عتباتی در اولین نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: ما در مبارزه با فساد و ناامنی در استان با هیچ فردی مماشات نخواهیم داشت و به جد با اخلالگران و عوامل برهم زننده نظم و امنیت و آرامش استان برخورد خواهیم کرد.


وی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه و فعالا عرصه خبری استان باید با قوانین مربوط به مطبوعات آشنایی کامل و کافی داشته باشند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران و رسانه‌ها ظرفیت ممتاز و خوب پیشگیری از وقوع جرم در استان اردبیل هستند و ما از هر نقد سازنده‌ای که منجر به پیشرفت و تعالی منطقه شود استقبال می‌کنیم.


رئیس کل دادگستری استان اردبیل نشر اکاذیب برای خوشایند افراد خاص در فضای مجازی را جایز ندانست و بیان کرد: اگر قرار است ما در آینده جوابگوی وجدان خود باشیم پس شایسته است تا با قلم زدن در مسیر حق و حقیقت قلم‌فروشی نکرده و سه مقوله قانون، شرع و اخلاق را در همه امور سرلوحه خود قرار دهیم.


عتباتی بحث حقوق عامه را یکی از رسالت‌های اصلی دستگاه قضا در صیانت و گسترش حقوق مردم اعلام کرد و گفت: در این حوزه اقدامات خوبی در استان در حال انجام است و برنامه‌ریزی‌های مناسبی نیز در این حوزه انجام است که از جمله آن در سال گذشته تنظیم بازار خرید گندم به نفع کشاورزان منطقه بود.


رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: ما معاونت حفاظت و صیانت از حقوق عامه را در بدنه دادگستری استان اردبیل ایجاد کردیم که با این اقدام در دو سال اخیر تمام مراکز مراکز درمانی، اورژانس‌ها و بیمارستان‌های اردبیل با همکاری مستقیم علوم پزشکی اردبیل بررسی و مسائل و مشکلات درمانی در اردبیل حل و فصل شد.


عتباتی ادامه داد: سال گذشته برای اولین بار در خرید، حمل و نگهداری گندم و عرضه آن که بهترین نوع آن در اردبیل تولید می‌شود وارد عمل شدیم و اجازه ندادیم حتی یک مشت از گندم مرغوب اردبیل از این استان خارج شود و با خریداری دستگاه‌های پیشرفته در حال حاضر آنالیز مرغوبیت گندم در اردبیل انجام شده و ما شاهد عرضه بهترین و مرغوب‌ترین محصول در اردبیل هستیم.


وی رعایت مقررات شرعی و اخلاقی را تأثیرگذاری در هدایت مناسب و مثبت افکار عمومی اعلام کرد و گفت: در فضای مجازی که روزانه شاهد نشر اخبار گوناگون و گاه متناقض هستیم تنها مرجع اعلام اخبار دادگستری سایت اداره کل دادگستری استان اردبیل است و خبرنگاران باید آخرین اخبار و اطلاعات را از این سایت دریافت کنند.


رئیس کل دادگستری استان اردبیل مبارزه با فساد از طریق رسانه‌ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: همه ما باید مدعی مبارزه با فساد باشیم و شما خبرنگاران بیشترین نقش را در این مبارزه می‌توانید ایفا کنید چرا که مبارزه با فساد می‌تواند هزینه‌ها و تهدیدهای اجتماعی را به فرصت اجتماعی تبدیل کند.


عتباتی برخورد قاطع دستگاه قضا را با آشوبگران اجتماعی یادآور شد و ادامه داد: ما در این راستا با هیچ فرد و نهادی کوچک‌ترین مماشات و اغماض را شاهد نخواهیم بود به طوری که در مبارزه با اراذل و اوباش به جد ورود پیدا خواهیم کرد و در بحث درگیری در مسجد ائمه اردبیل برای ۳۸ نفر کیفر خواست صادر شده است.


وی ریشه بسیاری از جرایم را عدم اطلاع‌رسانی کافی در جامعه و آگاهی نداشتن افراد از مباحث حقوقی اعلام کرد و گفت: این ضعف آگاهی سبب شده که ما امروز شاد حضور ۵۸۶ نفر از محکومان مالی و جرایم غیرعمد در زندان‌ها مواجه هستیم که علیرغم حجم عظیم کمک‌های مردمی، ستاد دیه و خیرین باز هم شاهد این میزان زندانی جرایم غیرعمد در اردبیل هستیم.


رئیس کل دادگستری استان اردبیل اقدام در راستای بالا بردن آگاهی‌های حقوقی و قضائی شهروندان را از طریق رسانه‌ها خواستار شد و اظهار کرد: یکی از راهکارهای پیشگیری از وقوع جرایم پیشگیری اجتماعی است و قبل از هر اقدامی باید با علم به مباحث قضائی و حقوقی جلوی بسیاری از اتفاقات در جامعه گرفته شود که رسانه‌ها در این حوزه نیز می‌توانند ورودی عالمانه با ارائه مطالب مفید حقوقی داشته باشند.


عتباتی همچنین ورود به مباحث واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌ها در اردبیل را یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما چندین بار رئیس سازمان خصوصی‌سازی را برای ارائه توضیحات در خصوص مجتمع صنعتی گوشت اردبیل به اردبیل فراخواندیم و در نهایت این مجموعه با محکومیت ۱۶ میلیارد تومانی در حال پرداخت این مبلغ هستند که قسط اول آن قبل از عید از طریق بانک ملی وصول شد.


انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید