سومین قهرمانی برانکو اقتصادی بود

0
58

خبرورزشی/علی بنی‌شیخ‌الاسلامی؛ پرسپولیس با کسب ۶۱ امتیاز از ۳۰ بازی قهرمان شد. یعنی پیروی از فرمول قهرمانی که در فوتبال ایران از دیرباز وجود داشته است. کسب ۲ امتیاز از هر بازی به‌علاوه یک.
پرسپولیس در هفته‌های پایانی از نظر سبک بازی طراوت گذشته را نداشت. امتیازات حساسی را از دست داد و به خوبی گذشته بازی نمی‌کرد. این می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. حذف از لیگ قهرمانان آسیا طبیعتاً روی تیم از نظر روحی و روانی تأثیر منفی گذاشته بود و به زعم برانکو فشردگی بازی‌ها تیم را خسته کرده بود. این‌ها حتی اگر دلایل قانع‌کننده‌ای برای توجیه نباشد، باید اذعان کرد که سومین قهرمانی پرسپولیس هم ارزشمند بود. همان‌طور که اشاره شد نیم‌فصل پنجره تیم بسته بود و از سویی در پایان تیم با سه امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم قهرمان شد و بر جام بوسه زد.
بازی‌های اقتصادی پرسپولیس به خصوص در دور برگشت بازی‌ها البته که برای رسیدن به جام بود. پرسپولیس پیش‌تر با سبک فوتبالی که ارائه داد فوتبال خوب خود را اثبات کرده بود. نزدیک شدن دیگر مدعیان به پرسپولیس در سال سوم البته قابل پیش‌بینی بود به این خاطر که همه تیم‌ها متوجه تفکرات برانکو در سبک بازی شده بودند و شناخت‌ها نسبت به بازیکنان کامل شده بود. این‌ها بدین معنی است که تیم پرسپولیس برای تکرار قهرمانی در فصل آتی با دردسر بیشتری مواجه خواهد شد و برای رهایی از این وضعیت یا باید سبک بازی اش را تغییر دهد و یا با اضافه کردن نفرات جدید به ترکیب به سمت و سوی جدیدی از نظر چهره و همین‌طور سبک بازی برود.
پرسپولیس در فصلی که گذشت با وجود همه انتقاداتی که به خاطر سبک بازی متوجه این تیم بود، شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی بود چراکه برای به دست آوردن تک‌تک امتیازاتش جنگید و طبیعی است گاهی اوقات تیم‌های بزرگی، چون پرسپولیس فقط برای کسب امتیاز بازی کنند نه رضایت تماشاگر با ارائه بازی‌های خوب و تهاجمی. هر چند این سبک از بازی در بازی‌های برون‌مرزی خیلی پاسخگوی چالش‌ها نخواهد بود همان‌طور که پرسپولیس در آسیا این فصل با سبک بازی‌ای که ارائه داد به جایی نرسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید