۱۶ نکته از ۱۶ تیم لیگ برتری پیش از ایستگاه پایانی

0
52

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی؛ عدم نتیجه‌گیری لازم از سوی تیم پرسپولیس و همچنین دیگر تیم‌های مدعی سبب شد از دل مسابقات هفته بیست و نهم، قهرمان لیگ و سهمیه‌بگیر‌ها و البته نام دیگر تیم سقوط کننده مشخص نشود. با این توضیح مختصر ۱۶ نکته از ۱۶ تیم لیگ برتر را در این هفته می‌خوانید.
۱- پرسپولیس؛ ثبت چهارمین تساوی پیاپی
صدرنشین لیگ در این روز‌های آخر لیگ و در هر دیداری که انجام می‌دهد نسبت به بردن علاقه‌ای نشان نمی‌دهد، ولی همچنان جایگاهش را در صدر جدول از دست نمی‌دهد. سرخپوشان محبوب تهرانی در این هفته مقابل ماشین‌سازی به تساوی یک – یک رضایت دادند تا چهارمین تساوی پیاپی آن‌ها رقم بخورد.
۲- سپاهان؛ ۸ امتیاز از ۴ بازی برای رسیدن به رتبه دوم
برخلاف پرسپولیس که هر ۴ مسابقه آخر خود را با تساوی و میانگین یک امتیاز به پایان رسانده، سپاهان موفق عمل کرده و توانسته در چهار بازی آخر خود ۸ امتیاز به دست بیاورد و با میانگین ۲ امتیاز از هر بازی مثل یک مدعی واقعی امتیاز بگیرد و همین موضوع سبب شده تا آن‌ها به رتبه دوم جدول بازگردند.
۳- استقلال تهران؛ ناکام در دورقمی کردن برد‌ها
اشتباهی که از سوی تیم داوری دیدار استقلال با صنعت‌نفت آبادان سر زد، سبب شد استقلال با تساوی این بازی را به پایان برساند و به برد نرسد، پیروزی‌ای که اگر نصیب این تیم می‌شد تعداد برد‌های استقلال را در دور برگشت دورقمی می‌کرد و این تیم را در این زمینه بهترین می‌کرد.
۴- پدیده مشهد؛ امتیازگیری برای امید به کسب سهمیه
هر چند هنوز هم در رابطه با پنالتی اعلام شده به سود پدیده مشهد برابر سپاهان اصفهان بحث وجود دارد، ولی این تیم با کسب این یک امتیاز در هفته بیست و نهم به هفتمین امتیاز خود در سه دیدار اخیرش دست پیدا کرد تا نسبت به گرفتن سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا یک هفته مانده به پایان لیگ امیدوار شود.
۵- تراکتورسازی تبریز؛ همچنان در حسرت پیروزی
هنوز هم نحسی هفته بیست و پنجم و شکست غیرمنتظره پرشور‌ها مقابل سپیدرود رشت ادامه دارد و از آن بازی به بعد دیگر تراکتورسازی نتوانسته بردی را به دست بیاورد. این تیم در این هفته و با توقف مقابل پارس جنوبی پنجمین دیدار خود را بدون کسب برد به پایان رسانید تا از جمع مدعیان خارج شود.
۶- ذوب‌آهن اصفهان؛ ثبت دوباره سه برد پیاپی
ذوب‌آهن اصفهان که این روز‌ها شکست‌ناپذیر به نظر می‌آید باز هم یک رکورد دیگر را به دست آورد. شاگردان منصوریان در این هفته با توجه به بردی که مقابل فولاد خوزستان به دست آوردند، سومین برد پیاپی خودشان را جشن گرفتند اتفاقی که در همین دور برگشت یک بار دیگر افتاده بود تا به این ترتیب ذوبی‌ها دو بار در برد پیاپی موفق عمل کنند.
۷- سایپا؛ نهمین بازی همراه با گل زده در نیم‌فصل دوم
برد ۲ بر یکی که سایپا در این هفته مقابل استقلال خوزستان قعرنشین به دست آورد، سبب شد نارنجی‌پوشان تهرانی نهمین بازی همراه با گل زده‌شان را در دور برگشت جشن بگیرند و نشان دهند آن‌ها تیمی هستند که به رغم ثبت هر نتیجه‌ای می‌توانند در گلزنی نسبتاً موفق عمل کنند.
۸- فولاد خوزستان؛ سومین شکست ۳ بر یک فصل
به طرز عجیبی فولادی‌ها چند باخت پرگل را در این فصل متحمل شده و نشان داده‌اند در صورت مواجه شدن با شکست بی‌روحیه عمل می‌کنند. این تیم در هفته بیست و نهم ۳ بر یک مقابل ذوب‌آهن شکست خورد تا سومین شکست فصلش را با این نتیجه تجربه کند. آن‌ها قبلاً با این نتیجه مقابل استقلال و سپاهان باخته بودند.
۹- پیکان؛ میانگین ۲/۵ امتیازی فرکی در ۴ بازی اخیر
بعد از اتفاقاتی که در رختکن پیکان افتاد و فرکی اقدام به پاکسازی حاشیه‌های تیمش کرد، این تیم در زمینه نتیجه‌گیری عالی عمل کرد به نحوی که آن‌ها در ۴ بازی اخیر خود ۱۰ امتیاز گرفته‌اند و با کسب ۲/۵ امتیاز از هر بازی بهترین تیم این هفته‌ها به حساب می‌آیند. نکته‌ای که در جای خود حسابی جای تأمل و بررسی دارد.
۱۰- صنعت‌نفت آبادان؛ ناکام در گلزنی مقابل استقلال
تساوی صفر – صفر صنعت‌نفت آبادان مقابل استقلال سبب شد تا برزیلی‌های آبادان طی ۱۸۰ دقیقه حضورشان مقابل استقلال در گلزنی به این تیم ناکام باشند و فصل را با حسرت گل زدن به آبی‌های تهران پشت سر بگذارند. اتفاقی که بعد از ۴ برد پیاپی که آن‌ها ثبت کردند به وقوع پیوست.
۱۱- نساجی مازندران؛ ثبت پرگل‌ترین پیروزی تاریخ
برای تیم امید شهر خسته ۲۹ هفته از لیگ برتر باید می‌گذشت تا این تیم به بهترین برد فصلش دست پیدا کند و حالا با شکست سپیدرود رشت آن هم با نتیجه ۳ بر یک توانست پرگل‌ترین برد خودش را در تاریخ لیگ برتر تجربه و روی ابر‌ها سیر کند.
۱۲- پارس جنوبی؛ چهارمین تساوی یک – یک
در کارنامه تیم پارس جنوبی و تا پایان هفته بیست و نهم ۹ تساوی دیده می‌شود که از قضا چهار تای آن‌ها با نتیجه یک – یک بوده است. نتیجه‌ای که آن‌ها در این هفته و مقابل تراکتورسازی تبریز به دست آوردند. لازم به یادآوری است که آن‌ها قبلاً برابر تیم‌های نساجی مازندران، پدیده مشهد و نفت مسجدسلیمان یک – یک کرده بودند.
۱۳- ماشین‌سازی تبریز؛ سلطان تساوی
تساوی یک – یک این هفته ماشین‌سازان برابر صدرنشین لیگ، هفدهمین تساوی فصل آن‌ها بود تا باز هم این تیم عنوان رکورددار تساوی در لیگ هجدهم را در اختیار داشته باشد و همچنان سلطان تساوی‌های لیگ باشد.
۱۴- نفت مسجدسلیمان؛ همچنان بدون برد در دور برگشت
طلسم نبردن مسجدسلیمانی‌ها که از دور برگشت آغاز شده بود همچنان ادامه دارد و آن‌ها در این هفته هم نتوانستند به این ناکامی خود پایان دهند. لازم به یادآوری است که آخرین پیروزی این تیم در لیگ برتر مربوط به هفته چهاردهم است!
۱۵- سپیدرود رشت؛ عبور از ۵۰ گل خورده
اوضاع وخیم سپیدرود تنها به جایگاه این تیم برنمی‌گردد و میزان گل‌های خورده این تیم هم دست کمی از جایگاه آن‌ها ندارد. در این هفته باخت ۳ بر یکی که آن‌ها برابر نساجی متحمل شدند سبب شد تعداد گل خورده آن‌ها از عدد ۵۰ هم عبور کند.
۱۶- استقلال خوزستان؛ شکست و باز هم گلزنی
هر چند استقلال خوزستان زیاد می‌بازد، ولی این تیم بیشتر باخت‌هایش را همراه با گل زده متحمل می‌شود و این بار هم آن‌ها برای دومین بار متوالی باختند که باز هم این شکست با گلزنی در هر دو بازی آن‌ها همراه بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید