عاشوری: تفکر تهاجمی‌ام به خاطر پرسپولیس است

0
45

به گزارش خبرورزشی، تیم خوشه طلایی با قهرمانی در این فصل از بازی‌های لیگ ۲ به جمع تیم‌های دسته اولی پیوست، اما کارنامه این تیم در فصل جاری بازی‌ها جالب توجه بود. ۱۷ برد در ۲۵ بازی که بیشترین برد ثبت شده در بین تیم‌های دسته دومی بود. همچنین دو باخت در این تعداد بازی که کمترین باخت محسوب می‌شد. به همین بهانه دقایقی با محسن عاشوری سرمربی تیم خوشه طلایی گفتگو کردیم که در زیر می‌خوانید.
* به نظر می‌رسد شما علاقه زیادی به فوتبال تهاجمی دارید و تنها به دنبال این سبک از بازی در تیم تان بودید؟
من علاقه درونی به فوتبال تهاجمی دارم که این بی‌ربط با دوران بازیگری‌ام نیست و مسئولیتی که مربیانم از من طی ۱۰ سال بازی در پرسپولیس می‌خواستند. پرسپولیس خاستگاه فوتبال تهاجمی بوده و البته من و هر مربی دیگری برای ارائه این سبک از بازی نیازمند بازیکنان با کیفیت و همچنین امکانات لازم هستیم. من در سایه کسب تجربه، الگوبرداری و همچنین مطالعاتی که در این زمینه داشتم به فرم خوبی از فوتبال تهاجمی رسیدم و سعی کردم آن را در تیم خوشه طلایی به نمایش بگذارم. البته در این مسیر مشکلاتی هم وجود داشت؛ دیر تحویل گرفتن تیم، کیفیت نامطلوب زمین و همچنین مصدومیت بازیکنان، با این حال خدا کمک کرد و با تلاش بچه‌ها توانستیم دراین فصل از بازی‌ها و در ۱۷ بازی از ۲۵ بازی پیروز شویم. به واقع تفکر ما ارائه فوتبال تهاجمی و پیروز شدن بود که با تمرین و تلاش بیش از اندازه به این مهم دست پیدا کردیم. نکته مهم دیگر اینکه؛ از نظر من مهم این نیست که تیم در چه رده‌ای بازی می‌کند، فقط باید بازیکنان را از نظر ذهنی برای فوتبال تهاجمی آماده کرد، چون فوتبال تهاجمی است که برای تماشاگر زیبا جلوه می‌کند و از همه مهمتر باعث ادای دین فوتبال به تماشاگران می‌شود. فوتبال ایران فوتبالی خلاق و با‌استعداد است و باید تهاجمی فوتبال کند. البته این به معنی بی‌تفاوتی به دفاع در فوتبال نیست، چون دفاع هم بخشی از فوتبال است، اما مبنا و پایه فوتبال ما با توجه به استعدادی که دارد باید بازی رو به جلو باشد.
* به عنوان یک پرسپولیسی، به نظرت حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به خاطر فشردگی بازی‌ها بود؟
خب سال‌های سال است تقویم آسیا با یوفا متفاوت است و بازی‌ها در دو منطقه شرق و غرب برگزار می‌شود. تیم‌های ما بعد از سال‌ها حضور در لیگ قهرمانان آسیا باید به تجربه لازم رسیده باشند و تمهیدات درستی برای رفع این مشکل داشته باشند ولی در مورد حذف تیم پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بهتر است من اظهار نظری نداشته باشم، چون از نظر فنی این مسیر را تجربه نکرده‌ام.
* لیگ یک، فصل آینده با حضور ۱۸ تیم برگزار می‌شود و تنها دو تیم از دسته اول به لیگ برتر صعود می‌کنند. در این باره نظری ندارید؟
بازی‌های لیگ یک سخت و فشرده برگزار می‌شود و از همه مهمتر در لیگ یک موفقیت تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می‌کند. با توجه به سرمایه‌گذاری کلان باشگاه‌ها برای صعود به لیگ برتر منطقی این است که فدراسیون فوتبال به سه تیم اجازه صعود به بازی‌های لیگ برتر را بدهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید