سرمقاله| وقتی خودمان را به خواب می‌زنیم…

0
59

خبرورزشی/فرهاد اشراقی؛ پرسپولیس به احتمال بسیار زیاد امشب در جم قهرمان می‌شود، ولی در اصل قضیه تغییری ایجاد نمی‌شود. اینکه ما همچنان بلد نیستیم و شاید نمی‌خواهیم از فوتبال لذت ببریم. اینکه همچنان در آسیا اوت می‌شویم و تشکیلات فوتبال‌مان صددرصد مشکل‌دار است. از نظر فردی برای برانکو سومین قهرمانی پیاپی افتخار بزرگی است، ولی یادمان نرود که ما با همین برانکو در جام جهانی فقط یک امتیاز از آنگولا گرفتیم و همین امسال پرسپولیس در آسیا بین ۴ تیم چهارم است! استقلال هم که هر سه جام را با قدرت از دست داد و تازه می‌خواهد برگردد به دوران قلعه‌نویی!
مربی بزرگتر از کی‌روشِ آقایان، مارک ویلموتس بود! باید دید او کاری که در بلژیک و ساحل عاج نکرده را در ایران می‌کند یا تازه بعد از چند سال متوجه می‌شود که ما نه زمین درست و حسابی داریم نه باشگاه‌های حرفه‌ای و نه مدیریت خوب. کی‌روش که مربی رئال، منچستر و پرتغال بود، شد دلال موزامبیکی، وای به حال ویلموتس که یک‌صدم افتخارات کی‌روش و حتی برانکو و شفر را در مربیگری ندارد.
سه‌شنبه‌شب ۸۰ نفر التماس آقای رفعتی را می‌کردند که عذرخواهی کند! کار به جایی کشید که نیمه‌های شب، تاج، ویلموتس را ول کرد به میثاقی پیام داد. تاج هر کاری را بلد نباشد خواباندن غائله‌های اینچنینی را خوب بلد است! اما خب، به قول یکی از خوانندگان عزیز خبرورزشی کسی که خواب است را می‌شود بیدار کرد، اما کسی که خودش را به خواب زده هرگز!
این اصرار عجیب و بی‌پایان که داوران ما خیلی خوبند را بدون اغراق در تمام دوره‌های گذشته هم شاهد بودیم. چه در دوره غیاثی و اصفهانیان و چه در دوره حسین عسگری. اما این آقایان جدید کم‌کم مرز‌های جدیدی را درمی‌نوردند. با این وضع و با این طرز تفکر شک نکنید که در لیگ بعدی اشتباهات داوری به مراتب بزرگتر و وحشتناک‌تری را شاهد خواهیم بود. این خط و این نشان.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید