حمله برانکو به رکورد تاریخی پروین

0
35

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی پروین بی تردید پرافتخارترین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس است که با این تیم ۱۶ جام قهرمانی به دست آورد اما در این بین ۸ جام قهرمانی او در مسابقات استانی تهران بود و ۲ جام هم در بازی های بین المللی کسب شد تا قهرمانی های کشوری پرسپولیس با هدایت علی پروین روی عدد ۶ باشد.

پرسپولیس با پروین درسال ۶۶، ۷۰ و ۷۷ قهرمان جام حذفی شد و در سال های ۷۷، ۷۸ و ۸۰ لیگ را به دست آورد و در واقع آخرین جام او با پرسپولیس، فتح لیگ اول حرفه ای بود که به شکلی دراماتیک رقم خورد. پروین قهرمانی هایش با پرسپولیس به عنوان مربی را در طول ۱۴ سال کسب کرد.

در سال های اخیر رکوردهای سلطان علی پروین دست نیافتنی به نظر می رسیدند اما برانکو ایوانکوویچ در ۴ سال اخیر با عملکرد بسیار خوبش، روند را تغییر داد و موفق شد در ۴ تورنمنت به عنوان قهرمانی برسد. او لیگ شانزدهم و هفدهم را کسب کرد و در همان سال سوپرجام را هم به سود خود به پایان رساند؛ هرچند که حکم نهایی سوپرجام سال ۹۷ صادر نشده است.

حالا اگر پرسپولیس با برانکو بتواند قهرمان لیگ هجدهم شود و در جام حذفی و سوپرجام نیز به عنوان قهرمانی دست یابد، پروفسور در جام های کشوری از علی پروین سبقت خواهد گرفت اما همچنان در آمار کلی، پروین پرافتخارترین مربی تاریخ پرسپولیس باقی خواهد ماند.

۲۵۶ ۲۵۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید