ماموریت غیرممکن سپیدرود در تهران

0
37

به گزارش خبرورزشی، معادله سقوط این فصل لیگ برتر، مثل فصل پیش نسبتا ساده بود. استقلال خوزستان، خیلی زود خودش را از سایر تیم‌ها جدا کرد و آماده رفتن به لیگ یک شد و تیم‌هایی مثل نساجی، ماشین سازی و صنعت نفت هم چند هفته مانده به پایان لیگ خودشان را از منطقه سقوط دور کردند. در این شرایط، فقط دو تیم و یک سهمیه سقوط مانده است. بین سپیدرود و نفت مسجدسلیمان، یکی باید فصل بعد در لیگ یک به میدان برود.

پیروزی سپیدرود در مسجد سلیمان، می‌توانست این تیم را در لیگ برتر ماندگار کند اما نفتی‌ها در دقیقه ۱۰۰، گل مساوی را زدند. هفته پیش و در آخرین بازی خانگی هم سپیدرود به نساجی باخت تا فرصت بعدی را هم از دست بدهد و شانسش برای ماندن، به حداقل برسد. هفته آخر لیگ، سپیدرود در تهران با استقلال و نفت مسجدسلیمان در خانه، روبروی ذوب آهن قرار می‌گیرد. نفت در صورت پیروزی، با هر نتیجه‌ای در لیگ برتر باقی می‌ماند. هر چند که تا امروز هیچ بردی با فیروز کریمی نداشته‌اند. با هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی سپیدرود مقابل استقلال، باز هم بقای نفت قطعی می‌شود. سپیدرود یک امتیاز از نفت کمتر دارد و فاصله تفاضل دو تیم هم، ۱۰ گل است.

با این شرایط، معادله پایین جدول ساده به نظر می‌رسد. سپیدرود برای ماندن، حتما باید استقلال را در ورزشگاه آزادی ببرد و نفت مسجدسلیمان در خانه، نتواند ذوب آهن را شکست دهد. هر حالت دیگری، منجر به سقوط سپیدرود خواهد شد. شرایطی که نشان می‌دهد یاران دست نشان، ماموریتی سخت در تهران دارند. ماموریتی که فقط با یک معجزه در تهران، به سرانجام می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید