روزنوشت| دغدغه‌های مردم

0
51

خبرورزشی/اردشیر لارودی؛ مردم را بابت دل‌نگرانی‌هایشان باید ستود!
مردم را بابت دغدغه‌های غیرشخصی‌شان، بابت بهتر اداره شدن ورزش‌هایی که دچار نابسامانی‌های چندی هستند باید تحسین کرد!
از مردمی که با وجود صد‌ها گرفتاری بزرگ و بزرگترشونده هنوز هم حوصله دارند تا ورزش را تعقیب کنند تا امر ورزش و قهرمانی را و امورات ورزش و پهلوانی را، امر خود بدانند باید ممنون بود!
از جانب مردم علاقه‌ای که شایسته تقدیر می‌نماید چگونه باید بهتر از این خود را بروز دهد؟ مشارکت در امور اجتماعی، وقت صرف کردن درباره مسائلی که مستقیماً با نان و آب و جور کردن دخل زندگی با خرج‌های رو به رشد زندگی پیوندی ندارد چگونه باید خودش را نشان دهد؟
این مردم خوب را باید ستود! و باید پاسخ مطالبات‌شان را داد! با جان و دل هم! به نگرانی‌هایشان درباره مدیریت ورزش نقطه پایان باید گذارد!
مردم نه برای نان و آب بلکه برای غرور و افتخار‌های ملی ورزشی‌شان است که دست طلب برداشته‌اند!
مردم برای شنیدن اخبار خوب و دیدن نشانه‌های امیدوارکننده از توفیق‌های ورزش نه بی‌تاب بلکه چشم‌انتظارند!
مردم سکوت نابجا درباره والیبال را دوست ندارند! مردم می‌خواهند از کشتی خبر‌های خوب و زیباتری به گوش‌شان برسد! مردم وزنه‌برداری را دوست دارند و هر روز تعقیب می‌کنند، چگونگی نبرد با پولاد سرد را! هرکول‌های ایرانی را!
مردم نمی‌خواهند از بسکتبال خبر‌های دوئیت و چندگانگی بلند شود! مردم نمی‌خواهند «جودو» بر منوال سال‌های مملو از شکست پیش برود.
مردم، سرو قامتان والیبال را بر بلندای توفیق و بهروزی و پیروزی می‌خواهند…
آقای سلطانی‌فر، دغدغه‌های مردم را، ورزش‌دوستی مردم را، شور و عشق مردم را، در اولویت اول قرار دهید!
کاغذ علیه ناهنجاری‌ها!
ما کاغذ را یک اسلاح استراتژیک می‌دانیم! یک وسیله لازم و صددرصدی برای نبرد علیه ناهنجاری‌ها! آقای جهانگیری، نشریات مقوله‌ای جدا از مسائل «نشر» ند!
ما از روزنامه حرف می‌زنیم و از مجله! ما از اخبار حرف می‌زنیم و از «تفسیر خبر» و از تحلیل خبر! کاغذ روزنامه کاربردی دارد متفاوت از کاغذ کتاب! به این هر دو باید رسید! روزنامه‌نگاری را باید به پرخبری در حین انتخاب و دست‌چین کردن خبر‌ها سوق داد! با کاغذ کیلویی ۱۶ هزار و ۱۷ هزار تومان حرف از روزنامه تأثیرگذار زدن یک شوخی یخ است!
نشریات و مسائل نشر
سخنی داریم با اسحاق جهانگیری! معاون اول رئیس‌جمهوری! استاندار پیشین اصفهان که در اداره استان اصفهان به همه گوشه‌های اجتماع و به همه زوایای جامعه سرک می‌کشید و برای اصفهان کار‌هایی در خور اصفهان کرد! مانا و ماندگار! هنرمندانه و آینده‌نگرانه!
سخن امروزمان با آقای جهانگیری بسیار ساده است: ماجرای کاغذ چه شد؟ ما کاغذ را برای بادبادک ساختن و فرفره درست کردن نمی‌خواهیم که آن هم لازم است و اولویت بالایی دارد و روح جامعه را لطیف و انسانی می‌کند!
وزارت ورزش دوش به دوش کمیته المپیک
آقای سلطانی‌فر، آقای صالحی‌امیری! شما هر دو باید دغدغه روزنامه‌های پرصفحه و پرمطلب را داشته باشید!
وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم باید از مطالبه‌گرانی باشند که ارزش و تأثیر روزنامه‌های ورزشی را می‌شناسند!
مردم از طریق روزنامه‌هاست که با قهرمانان خود ارتباط دائمی و همه‌روزه پیدا می‌کنند! مردم پلنگ جویبار و ببر مازندران خود را در صفحات روزنامه‌ها جست‌وجو می‌کنند! سهراب زمانه‌ها، سهراب مرادی چرا نیست؟ معالجه او به کجا رسید؟ جواب این سؤال را مطبوعات باید بدهند نه رسانه‌ها! نه «مدیا» ها! کیانوش رستمی اگر «غدی» می‌کند و اگر به خودش بد می‌کند با نسخه شفابخش ورزشی‌نویسان حاذق است که باید درمان شود!
خود شما عالی‌جنابان، روزنامه‌ها بیشتر سر ذوق‌تان می‌آورند یا فضای مجازی؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید