استقلال به جای چهره‌های تکراری، سرمربی خارجی بیاورد

0
55

به گزارش خبرورزشی، استقلال این روز‌ها هم از لحاظ فنی و هم از منظر مدیریتی دچار چالش شده است. همه این موارد سوژه‌هایی شد که عصر دیروز با امیررضا واعظی‌آشتیانی تماس بگیریم و پیرامون این موارد و سایر اتفاقات با او به گفتگو بنشینیم.
حتی یک روز هم اعتصاب نداشتیم
در دوره من استقلال حتی یک روز هم اعتصاب نداشت. دلیل آن هم مشخص بود. من برای امضای خودم حرمت زیادی قائلم. وقتی مسئله‌ای کتبی می‌شد، روی کاغذ می‌آمد و من آن را امضا می‌کردم، باید به آن متعهد می‌شدم و همین کار را هم می‌کردم. انضباط باشگاه بر پایه احترام متقابل است. وقتی به یک شخص قول پرداخت می‌دادم، تحت هر شرایطی آن را عملی می‌کردم. در دو فصل مدیریت من، استقلال روی هم ۱۷ میلیارد بودجه داشت، ولی به خاطر انضباط و برنامه‌ریزی خبری از اعتصاب نبود. به نظرم اعتصاب دیروز استقلالی‌ها باعث شد تا به اعتبار باشگاه خدشه وارد شود.
خارجی به جای تکراری
استقلال نیازمند تحول است و ضمن احترام به تمام مربیان داخلی، معتقدم این تیم فصل آینده برای متحول شدن باید سراغ مربیان خارجی برود. مربی داخلی هر دانشی که داشت و می‌توانست باعث تحول شود را تاکنون ارائه کرده است و حاصل کار را در این سال‌ها دیده‌ایم؛ بنابراین بهتر است استقلال به جای اینکه سراغ چهره‌های تکراری برود، عزم خود را برای جذب سرمربی خارجی جزم کند. به نظرم در میان مربیان خارجی اهالی بلوک شرق اروپا برای استقلال کارایی بیشتری دارند، چون توقع و انتظارات‌شان کمتر است و بعضی از آن‌ها فرهنگ ما را هم به خوبی می‌شناسند. نمونه‌اش همین آقای برانکو. البته فرهاد مجیدی و سایر پیشکسوتان جوان هم می‌توانند کنارشان دستیاری کنند تا استقلال در آینده صاحب سرمربیان خوبی شود.
ناپاکی فوتبال
من بالغ بر یک دهه است که می‌گویم فوتبال ایران ناپاکی دارد. الان ۲ دهه است که عده‌ای ناپاک در فوتبال ما جولان می‌دهند و حالا دیگر کار به جایی رسیده که شرط‌بندی علنی شده است. همین بازی استقلال با صنعت‌نفت را ببینید. من وقتی صحنه گل مردود اعلام شده استقلال را دیدم، ناخودآگاه یاد سال ۸۸ و بازی رفت استقلال – پیکان افتادم که توپ نیم‌متر به خارج زمین رفت، ولی بازیکن پیکان آن را سانتر کرد و توپ هم گل شد! به همین راحتی در آن فصل افرادی حتی از داخل خود فدراسیون نمی‌خواستند استقلال سهمیه آسیایی بگیرد، ولی گرفتیم. به همین خاطر می‌گویم سومی من و مرفاوی با استقلال از همه قهرمانی‌های این تیم پاک‌تر بود.
استقلال تاوان می‌دهد
در فصل دومی که مدیرعامل استقلال بودم (لیگ ۸۹-۸۸) برای مقاطعی با فدراسیون فوتبال در رسانه‌ها دچار چالش شده بودم. همان زمان عده‌ای به من پیغام دادند و گفتند: «با فدراسیون درنیفت. با فدراسیون کل‌کل نکن. این‌قدر دست افراد را رو نکن. این کار‌هایی که می‌کنی به ضرر استقلال تمام می‌شود و استقلال تاوانش را می‌دهد.» من هم در جواب گفتم: ما کار خودمان را می‌کنیم و حرف حق را می‌زنیم. حق‌مان را هم باید داخل زمین بگیریم. در پایان همان فصل به استناد فیلم‌های موجود ۱۲ پنالتی یا اتفاق مسلم به ضرر ما گرفته شد و کلی امتیاز از استقلال کم شد. به همین راحتی!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید