گزارش نهایی سیل به هیات رئیسه تقدیم می شود/ برآورد نهایی خسارات تعیین شد

0
41

«صدیف بدری» سخنگوی کمیسیون عمران مجلس روز سه شنبه در گفت وگویی با اعلام این خبر گفت: آمار خسارت سیل به صورت تقریبی حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان در حوزه های مختلف عمرانی و کشاورزی برآورد شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین با اشاره به اینکه وزارت کشور متولی جمع بندی ارزیابی های دقیق خسارت های سیل اخیر است، اظهارکرد: بنیاد مسکن از منظر مسکن های روستایی، وزارت راه از بعد شهرهای بالای یک هزار نفر جمعیت و وزارت کشاورزی از بعد مسائل کشاورزی موضوع را برررسی می کند.

سخنگوی کمیسیون عمران عدم لایروبی رودخانه ها را از دلایل وقوع سیل اخیر عنوان کرد و گفت: بودجه لایروبی که در ردیف بودجه وزارت نیرو قرار دارد، بسیار ناچیز است و لازم است در ردیف های بودجه ای وزارت نیرو از نظر کمی ساماندهی شده و اقدامات لازم در این زمینه پیش بینی شود.
وی با بیان این که این رقم باید سالانه تداوم داشته باشد و در اولویت باشد، تصریح کرد: براساس آیین‌نامه مربوط به بستر و حریم رودخانه‌ها، انهار، مسیل ها، مرداب ها،‌ برکه‌های طبیعی و شبکه‌های آبرسانی، آبیاری و زهکشی، سیر بازگشت ۲۵ ساله اتفاق بیفتد که این در برخی مناطق و شهرها پاسخگو نیست؛ شاید لازم باشد در این مناطق این تعیین بستر رودخانه با سیر دوره بازگشت ۵۰ ساله صورت بگیرد.
بدری همچنین گفت: باید تمهیداتی در طرح های تفصیلی و جامع در نظر گرفته شود تا وزارت راه و شهرسازی این را لحاظ و با اجرای دیوارهای حائل، از وقوع این مشکل در مواقع بحرانی جلوگیری کند.

۲۳۲۳

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید