کلاهبردار بی.ام.و سوار در تهران دستگیر شد

0
46

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در این باره گفت: در دهم فروردین ماه امسال پرونده ای با موضوع زورگیری یک خودرو BMW به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان از کلانتری ۱۲۷ نارمک در اختیار آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
وی عنوان کرد: مال باخته پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۳ در خیابان کرمان با ماشین در حال تردد بودم که ناگهان یک موتورسیکلت با دو سرنشین، در حالی که کلاه ایمنی بر سر داشتند با تهدید سلاح سرد مرا از ماشین پیاده و اقدام به سرقت خودرو کردند.

نثاری بیان کرد: مال باخته در ادامه اظهاراتش با اشاره به داشتن اختلاف مالی با شخصی عنوان داشت« چندی پیش با فردی به نام ‘ف . ف ‘ آشنا شدم که مدعی داشتن دفتر خرید و فروش خودرو در منطقه جردن بود ؛ چندین نوبت به دفتر کار وی در طبقه هشتم یک مجتمع تجاری در منطقه جردن تردد داشتم تا اینکه یک روز وی پیشنهاد داد حاضر است خودرو BMW مرا به عنوان ماشین عروس اجاره دهد و من نیز این پیشنهاد را قبول کردم ؛ چند روز اول ، اجاره ماشین را بدون هیچ گونه مشکلی و به صورت روزانه پرداخت کرد اما پس از چند روز دیگر پولی پرداخت نکرد تا اینکه با پیگیری های فراوان توانستم ماشین را پس بگیرم ؛ پس از آن وی طی تماس های تلفنی عنوان می کرد که پول های پرداختی را به منظور خرید خودرو پرداخت کرده ! و مدعی مالکیت خودرو بود تا اینکه پس از آن دیگر تماسی با من نداشت و من نیز دیگر هیچ خبری از او نداشتم تا اینکه موضوع سرقت ماشین پیش آمد.»
وی ادامه داد: کارآگاهان با مراجعه به دفتر کار ‘ف . ف ‘، اطلاع پیدا کردند که وی مدتی این محل را اجاره کرده اما اکنون از آنجا متواری شده است.

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: همزمان با شناسایی دفتر کار متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مال باختگانی شدند که هر کدام به شیوه و شگردهای مختلف مورد کلاهبرداری از سوی وی قرار گرفته بودند ؛ در این میان خانم جوانی پس از مراجعه به پلیس آگاهی عنوان داشت که حدود ۲ ماه پیش و در حالی که متهم با یک خودرو BMW در منطقه جردن در تردد بود آشنا شده که پس از مدتی وی به او پیشنهاد ازدواج داده و با این پیشنهاد اعتماد او و خانواده اش را جلب کرده است.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: خانم جوان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت «طی مدتی که با ‘ف . ف ‘ بودم ، وی خودش را به عنوان نمایشگاه دار خودرو معرفی می کرد و ظاهر آراسته و ماشین های مدل بالایی که زیر پایش بود که شما به هیچ عنوان به صحبت هایش شک نمی کردید تا اینکه به من پیشنهاد ازدواج داد و با این ترفند و حیله اعتماد مرا جلب کرد ؛ یک روز وی به من پیشنهاد داد که چرا خودرو شخصی ام را با یک ماشین مدل بالای شاسی بلند تعویض نمی کنم و در ادامه پیشنهاد داد که حاضر است خودرو ۲۰۶ من و سمند یکی از اعضای خانواده ام را با یک هیوندا سانتافه تعویض کند و ما نیز بلافاصله پیشنهاد او را قبول کردیم ؛ چون به هیچ عنوان فکر نمی کردیم که او یک کلاهبردار باشد دقیقا چند روز پس از آنکه ماشین ها را به وی تحویل دادیم ، گوشی تلفن همراهش خاموش شد و زمانی که به دفتر کارش مراجعه کردم متوجه شدم که از آنجا نیز رفته است.»

وی افزود: کارآگاهان با بررسی سوابق ‘ف . ف ‘ اطلاع پیدا کردند که او یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه زورگیری خودرو است؛ در بررسی اطلاعات موجود در سوابقش مشخص شد که خودروهای مدل بالا را از صاحبان آنها سرقت و به فروش می رسانده که دو فقره از سوابقش نیز مربوط به پلیس آگاهی شیراز است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: اقدامات ویژه پلیسی برای دستگیری متهم در دستور کار قرار داشت تا نهایتا محل تردد وی در منطقه تجریش شناسایی شد و سرانجام روز سه شنبه هفدهم اردیبهشت ماه سوار بر یک دستگاه BMW مدل ۵۳۰ شناسایی و دستگیر شد ؛ در بررسی خودرو مشخص شد که دارای دستور توقیف است و مالک آن در خصوص نحوه سرقت آن عنوان داشته که خودرو شخصی اش توسط دو موتورسوار و با تهدید سلاح سرد مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است .

وی گفت: ‘ف . ف ‘ پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی مدعی شد که خودروها را از صاحبان آنها خریداری کرده و در واقع با صاحبان خودروها اختلاف مالی داشته و هیچ گونه سرقتی انجام نداده است اما با توجه به اطلاعات کامل و دقیقی که کارآگاهان از شیوه و شگرد انجام جرایم توسط وی در اختیار داشتند ، به ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به عنوان همدست در زمان زورگیری خودروها عنوان داشت که خودرو BMW سرقت شده در خیابان کرمان را به شهرستان شیروان منتقل کرده است ؛ بلافاصله هماهنگی های لازم با دستگاه قضائی انجام ، کارآگاهان به شهرستان شیروان اعزام و ضمن دستگیری همدست متهم به نام ‘الف.’، خودرو BMW سرقت شده نیز کشف و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

نثاری گفت: با آغاز تحقیقات برای شناسایی جرایم ارتکابی متهمان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده به شیوه و شگردهای مختلف حداقل از ۳۰ نفر در شهرهای مختلف کلاهبرداری و یا سرقت کرده است ؛ تاکنون با مراجعه پنج نفر از شکات و مال باختگان، ارزش مالی پرونده به بیش از پنج میلیارد تومان رسیده و با توجه به دعوت از سایر شکات و تلاش برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان به ویژه متهم اصلی پرونده ، ارزش مالی پرونده نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 

۴۷۲۳۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید