فتحی: حق استقلال مثل آب خوردن خورده می شود

0
38

به گزارش خبرورزشی، «امیرحسین فتحی» روز یکشنبه از داوری بازی استقلال و صنعت نفت آبادان، شایعه انتخاب ژوزه مورسیا برای هدایت فصل آینده استقلال، شفر و … حرف زد.
متن کامل این مصاحبه که به صورت پرسش و پاسخ مطرح شده، به شرح زیر است.
از داوری بازی استقلال و نفت آبادان به شدت ناراحت بودید و مصاحبه تندی را انجام دادید.
چرا نباید ناراحت باشیم. گل صحیح استقلال با تصمیم عجیب داوران اشتباه گرفته می‌شود و حق استقلال مثل آب خوردن خورده می‌شود آن وقت نباید ناراحت باشیم و اعتراض کنیم؟ من از دیشب تا حالا فیلم گل استقلال را بیش از ۱۰۰ بار تماشا کردم و هر بار بیشتر مطمئن شدم گلمان درست بود.
تا به حال این قدر مدیرعامل استقلال را عصبانی ندیده بودیم، برای این فوتبال ابراز تاسف کردید؟
در فصل جاری مسابقات لیگ برتر اشتباهات داوری علیه استقلال بیشمار بود، اما سکوت اختیار کردیم و حرفی نزدیم. هر بار که اشتباهات داوری امتیازات زیادی را از استقلال گرفت گفتیم داوران ما بدون غرض ورزی سوت می‌زنند و این اشتباهات جزی از فوتبال است، اما چقدر باید مصاحبه نکنیم؟ من باز هم می‌گویم این اشتباهات غیر عمدی، اما یک پرسش از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران دارم.
چه پرسشی؟
این که چرا این اشتباهات داوری فقط به ضرر استقلال است و تا حالا از این اشتباهات نفع نبرده ایم؟ چرا برای برخی تیم‌ها وقتی باد از کنار بازیکنشان عبور می‌کند پنالتی می‌گیرند، اما وقتی نوبت به تیم استقلال می‌رسد همه چیز بر عکس می‌شود. من باز هم می‌گویم فقط برای این فوتبال و داوری اش می‌توان تاسف خورد. همه کارشناسان داوری اعتقاد دارند گل استقلال درست بود، اما داور در چند قدمی توپ بود و دستور به ادامه بازی داد، اما کمک داور اوت اعلام می‌کند.
من نمی‌دانم کمک داور واقعا صحنه را دیده است یا نه؟ او خودش می‌داند و خدای خودش، اما آن چه واضح و روشن است این است که درآبادان حق استقلال مثل آب خوردن خورده شد و پیروزی را از ماگرفتند.
قرار بود امروز به کمیته دواران و فدراسیون فوتبال شکایت کنید، این اتفاق افتاد؟
این کا را با مستنداتی که بر همگان آشکار است انجام خواهیم داد، اما واقعا این کار چه کمکی به استقلال می‌کند؟ اگر گل درستمان باز هم تاکید می‌کنم گل کاملا صحیح استقلال به ناحق مردود اعلام نمی‌شد الان استقلال باز هم مدعی قهرمانی بود و چه بسا این اتفاق در هفته آخر شکل می‌گرفت و می‌توانستیم عنوان قهرمانی را به نام خودمان ثبت کنیم.
الان چه کسی می‌خواهد پاسخگوی ما و هواداران تیممان باشد. استقلال در طول فصل هزینه می‌کند و سختی‌های زیادی را متحمل می‌شود و این ناداوری‌ها خستگی را بر تنمان باقی می‌گذارد.
یعنی اعتقاد دارید اگر اشتباهات داوری علیه استقلال نبودید قهرمان لیگ برتر می‌شدید؟
به گواهی کارشناسان داوری بیش از ۱۴ امتیاز بابت اشتباهات داوری تا این جای مسابقات لیگ برتر ضرر کرده ایم. اگر فقط نیمی از این اشتباهات نبود الان کجای جدول قرار داشتیم؟ این‌ها باید در نظر گرفته شود.
استقلال سهمیه می‌گیرد؟
چرا سهمیه نگیرد؟ در بازی آخر برای پیروزی پا به میدان خواهیم گذاشت تا برابر سپیدرود رشت یک فوتبال قدرتمند را به نمایش گذاشته و در ورزشگاه آزادی سه امتیاز کامل را به دست آورده و حداقل با خاطره‌ای خوب فصل را به پایان برسانیم.
فرهاد مجیدی نیز به خاطر اعتراض به داوری در بازی با صنعت نفت آبادان اخراج شد؟
یک مربی چقدر می‌تواند فشار روحی و احساساتش را کنترل کند، او در این دو هفته که هدایت استقلال را بر عهده گرفته تلاش زیادی انجام و تیم خوبی را ساخته است. حالا فکر کنید با یک اشتباه زحمات این مربی و بازیکنانش از بین می‌رود. چطور باید توقع داشت فرهاد مجیدی که جوان و تازه در ابتدای مربیگری است از کوره در نرفته و اعتراضی نکند؟ برای این که بدانیم چرا فرهاد مجیدی عصبانی شد باید تمامی جوانب را در نظر گرفت.
به نظر شما چه تیمی قهرمان لیگ برتر می‌شود؟
برای ما فرقی نمی‌کند، اما همانطور که گفتم اگر حق استقلال خورده نمی‌شد الان ما نیز شانس قهرمانی داشتیم، اما افسوس که این اجازه را داوران در بازی با صنعت نفت آبادان به ما ندادند.
این روز‌ها توافق استقلال با «ژوزه مورسیا» برای فصل آینده مطرح شده است، این موضوع حقیقت دارد؟
من با اطمنیان می‌گویم که استقلال نه تنها با «ژوزه مورسیا» بلکه با هیچ مربی خارجی دیگری به توافق نرسیده و تمامی نام‌هایی که مطرح می‌شود بر اساس گمانه زنی‌هایی است که حقیقت ندارد. به طور حتم اگر درباره سرمربی استقلال مذاکره و توافق کنیم به صورت رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.
هنوز روی حرفتان برای انتخاب سرمری خارجی استقلال هستید و یا ممکن است به گزینه داخلی روی آورید؟
فعلا که با شما صحبت می‌کنم تصمیم باشگاه استقلال برای فصل آینده سرمربی خارجی است و می‌خواهیم با دقت کامل بهترین گزینه را انتخاب کنیم.
ماجرای شفر به کجا کشیده شد؟
من بار‌ها و بار‌ها پس از جدای این مربی آلمانی از استقلال اعلام کردم تمام تلاش من و همکارانم بر این است که با کمترین هزینه با این مربی برای فسخ قرارداد به توافق برسیم و به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد. به عنوان مدیرعامل استقلال اجازه نخواهم داد تیمی که میلیون‌ها هوادار دارد ضرر مالی سنگین کند.
پس از اخراج شفر با این مربی جلسه و یا گفتگو نداشتید؟
خیر
با بازیکنان استقلال که قراردادشان به پایان خواهد رسید به توافق خواهد رسید یا باز هم اتفاقات ففصل گذشته رخ خواهد داد؟
مذاکره با بازیکنانی که مد نظر باشگاه هستند به زودی آغاز می‌شود تا قراردادهایشان تمدید شود. هواداران استقلال نگران نباشند و بدانند تیمی پرقدرت برای فصل آینده خواهیم بست که در هر سه جام مدعی قهرمانی باشد.
امروز قرار است با کمیته فنی استقلال جلسه داشته باشید؟
بله
این کمیته قرار است به شکل جدی به فعالیت خود ادامه دهد یا باز در تصمیات فنی نقشی نخواهد داشت؟
من در جلسه‌ای که با اعضای کمیته فنی استقلال پس از جدایی وینفرد شفر داشتم به آن‌ها گفتم شما بازوان فنی استقلال هستید و از این پس باید حضوری پررنگ مجموعه باشگاه داشته باشید. اعضای کمیته فنی متشکل از افرادی است که سال‌ها برای استقلال زحمت کشیده اند و سرمایه اصلی این تیم محسوب محسوب می‌شوند.
یعنی این نفرات در انتخاب سرمربی آینده استقلال نقش خواهند داشت؟
قطعا همین طور است و پس از این که به گزینه‌های قطعی رسیدیم از این عزیزان مشورت‌های لازم را خواهیم گرفت و نظرتشان تاثیر زیادی در انتخاب سرمربی آینده استقلال خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید