خداداد: هیچ‌کس نبود ایرادات من، دایی، کریمی و… را بگیرد

0
49

به گزارش خبرورزشی، خداداد عزیزی چند هفته‌ای است در قامت مربی، داور و کارشناس در شبکه سوم سیما دیده می‌شود. او معتقد است تعدادی از نوجوانان کشف شده و حاضر در برنامه ستاره‌ساز می‌توانند آینده بسیار موفقی داشته باشند. به همین بهانه با حماسه‌ساز ملبورن گفتگو کردیم.
* به نظر خودتان برنامه ستاره‌ساز مورد اقبال مردم واقع شده است؟
خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌کردم، چون من دوستان زیادی دارم که صادقانه نظرشان را می‌گویند. در روز هم ساعت‌ها بیرون خانه هستم و مردم را می‌بینم و تا به امروز یک نفر هم بابت برنامه یا کار خودم به من ایرادی نگرفته است.
*این برنامه برای شخص شما جذابیت دارد؟
بله، همین که بچه‌ها حرفم را گوش و سعی می‌کنند آن را اجرا کنند، برایم لذتبخش است. از طرفی دیدن استرس آن‌ها ناراحتم می‌کند به خصوص وقتی حذف می‌شوند و اشک می‌ریزند.
* پسر خودتان هم‌سن این بچه‌هاست. دوست ندارد در ستاره‌ساز شرکت کند؟
چرا، اتفاقاً به مادرش هم گفته بود، اما موافق نبودم و گفتم جایی که من هستم، صلاح نمی‌دانم پسرم را ببرم.
* فوتبال پسرتان را دیده‌اید؟ آیا استعداد دارد؟
بله، بازی می‌کند، ولی اضافه‌وزن دارد.
* نمی‌گویید رعایت کند و با کمتر خوردن وزنش را کاهش دهد؟
دو، سه بار گفته‌ام، ولی خودم هم‌سن و سالش بودم، مدام گرسنه‌ام می‌شد و چیزی در خانه پیدا نمی‌شد که بخورم وگرنه من هم چاق می‌شدم و چه‌بسا راهم تغییر می‌کرد، اما در منزل من دموکراسی حاکم است و هیچ‌وقت به بچه‌هایم نمی‌گویم حق نداری بخوری.
* تنبیه‌شان می‌کنید؟
اصلاً و ابداً، یک مرتبه هم با فرزندانم برخورد قهرآمیز یا تند انجام نداده‌ام.
* فکر می‌کنید استعداد‌های کدام‌یک از شما ۴ مربی بهتر هستند؟
منطقه‌ای استعدادیابی کرده‌ایم. ادموند بزیک از خطه شمال، کرمانشاه و تبریز بازیکن انتخاب کرده، من از خراسان، آقافیروز از تهران و کرج و جباری از خوزستان و در هر استانی استعداد‌های خوب وجود دارند.
* میان این بچه‌ها کسی هست که بتواند آینده خوبی داشته باشد؟
چند نوجوان واقعاً مستعد و توانمند هستند. نمی‌دانم قراردادشان با شبکه سوم چگونه است، اما اگر در تیم‌های نونهالان و نوجوانان بازی کنند، هم به تیم‌شان کمک می‌کنند و هم پخته می‌شوند و اگر مسیر درستی را بروند، آینده درخشانی خواهند داشت. فوتبال الان شرایط خیلی خوبی برای پیشرفت در قیاس با زمان ما دارد.
* چطور؟
فوتبال الان علم است. ببخشید چه کسی به من، علی کریمی، کریم باقری یا علی دایی فوتبال یاد داد؟ کسی نبود ایرادات ما را بگیرد. من قدرت دوندگی کمی داشتم، چون کسی تشخیص نداد نیاز به کار هوازی دارم. مدام از ناحیه پشت ران آسیب می‌دیدم. بعد‌ها فهمیدم عضلات کمرم ضعیف است و به زانوهایم فشار می‌آورد و، چون زانوهایم قوی بود، فشار به پشت پایم آسیب می‌زد. فوتبال ما برای چند سال آینده دچار افت می‌شود، چون تیم‌های پایه‌ای ضعیفی داریم، چون در گذشته افرادی مربیان تیم‌های پایه‌ای شدند که فوتبالیست نبودند و با رابطه و فامیل‌بازی صاحب منصب شدند. فدراسیون فوتبال در این دوره یک کار خوب انجام داد و رضا شاهرودی و سهراب بختیاری‌زاده را در تیم امید به کار گرفت و این اقدام آقای تاج خوب و مؤثر است. امیدوارم برای تیم‌های ملی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید امثال بختیاری‌زاده، مهدوی‌کیا، شاهرودی، وحید هاشمیان و… به کار گرفته شوند که هم فوتبالیست سطح بالا بوده‌اند، هم نزد اهالی فوتبال اعتبار دارند و هم انگیزه و علم لازم را دارا هستند. شما در جام ملت‌ها دیدید تیم ژاپن نصف نفراتش زیر ۲۳ سال بود، چون آینده‌نگر هستند، دنبال موفقیت در جام جهانی‌ها هستند. رؤیای ژاپن صعود به جام جهانی نیست، خواست آن‌ها صعود به نیمه‌نهایی است و برایش زحمت می‌کشند.
*برنامه ستاره‌ساز تا چه زمانی ادامه دارد؟
به دلیل استقبال مردم، ساخت سری دوم آن از برج ۵ استارت می‌خورد و این سری هم در برج ۴ به اتمام می‌رسد. ۳ نفر اول یا جایزه نقدی می‌گیرند یا برای ۲، ۳ ماه به آکادمی اروپایی اعزام می‌شوند. این برنامه هم یک کار برای تلویزیون محسوب می‌شود، هم یک کار ورزشی و اجتماعی و معرفی استعدادها.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید