حمله شدید یک نماینده به حاضرین افطار سفارت انگلیس/ دیگ پلوی این سفارت چه مصیبت هایی برای کشور داشت

0
59

علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: گفته می شود تعدادی از مسئولان دولتی در ضیافت افطار سفارت انگلیس شرکت کرده اند، واقعا جای سوال دارد اگر این آقایان توان مالی نداشته و نیاز به یک وعده غذای انگلیسی داشتند، می گفتند در مجلس برایشان صدقه جمع آوری کنیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: به یاد داریم دیگ پلوی سفارت انگلیس در عصر مشروطه چه مصیبت هایی را برای کشور به وجود آورد؛ برخی کت و شلوار و پیراهن یقه آخوندی می پوشند، اما فکرشان قجری است. آیا این افراد هدیه گرفته یا نگرفته اند؟ باید توضیح دهند که آیا مذاکره کرده یا نکرده اند؟ در این رابطه نیز باید توضیح بدهند.

علیرضا سلیمی

وی ادامه داد: برخی با این تفکر می خواهند مشکلات کشور را حل کنند، آقایانی که از شفافیت دم می زنند، چرا شفاف نمی گویند در سفارت روباه پیر، بر سر سفره و خوان آنها نشستیم و نوشیدیم و ملت هم در این گرانی دست و پا می زنند.

سلیمی با بیان اینکه میزان مصرف برنج ۳ میلیون تن است، گفت: میزان تولید داخل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن است و حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن هم واردات داریم و به گونه ای ۸۰۰ هزار تن مازاد است. آقای وزیر جهاد کشاورزی؛ چرا مدیریت نمی کنید، چرا قیمت برنج به اینجا رسیده است؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی توزیع شده است، چه کسی این تصمیم را گرفته و چه کسانی پشت صحنه بودند؟ آیا ساده لوح بودند یا مسائل دیگری در جریان است؟، نیاز است قوه قضائیه ورود کند.

۲۳۲۱۵

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید