گاردین تبعات سیاست‌های ضد ایرانی ترامپ را بررسی کرد

0
42

 سایمون تیسدال نویسنده مقاله درروزنامه گاردین انگلیس اعلام کرد که سیاست های احمقانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران احتمال بروز جنگ را افزایش می‌دهد.

سایمون تیسدال اضافه کرد که سیاست آمریکا با هدف تغییر حاکمیت در تهران گزینه‌های دیگری را برای مقامات ایران باقی نگذاشته است.

تیسدال گفت که اطلاعات موجود مبنی بر این است که ترامپ قصد دارد از هرگونه درگیری جدید در خاورمیانه جوگیری کند، اما دست اندر کارانش مانند مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی و مایک پنس معاون رئیس جمهور، به عنوان سیاست گزاران خارجی نسبت به اقدامات خود شرمنده نیستند. به گفته این نویسنده ترامپ مشغول کامنت گذاشتن در توییتر و بازی گلف است.

از نظر این نویسنده انگلیسی با توجه به جنگ فاجعه‌آمیز عراق، جان بولتون که طراح عملیات حمله به عراق بود، باید با دقت درباره ایران فکرکند و او و دیگر “کوته نظران” باید درباره بلندپروازی ها و خواسته‌هایشان در برخورد با پرونده ایران بسیار مراقب باشند.

تیسدل تاکید کرد که طی روزهای گذشته پس از تصمیم ترامپ مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید ضد ایران و تصمیم بعدی آمریکا برای اعزام ناوهواپیمابر و بمب افکن های هوایی بی۵۲ به خاورمیانه برای مقابله با خطرات احتمالی حملات ایران، تنش های میان تهران و واشنگتن افزایش یافته است. آمریکا مدعی است خطر حمله ایران بسیار قریب الوقوع است و با همین بهانه موشک‌های پاتریوت بیشتری به منطقه ارسال کند.

در مقابل، ایران اعلام کرد که تصمیم دارد اجرای برخی از بندهای توافق هسته‌ای را متوقف کند و اگر طرف‌های بین‌المللی از آن حمایت نکنند، غنی سازی ۲۰درصدی اورانیوم را از سر می‌گیرد. رئیس جمهور آمریکا سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) خارج شده و تحریم‌هایی ضد ایران در پیش گرفت.

۳۱۰۳۱۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید