پدیده شکننده‌تر از سپاهان

0
55

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی؛ در حال حاضر این دو تیم تنها ۲ امتیاز با یکدیگر فاصله دارند ولی نماینده مشهد دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد و تمام چشم امیدش به پیروزی در این بازی و گرفتن سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان آسیاست. در آن سوی سپاهانی‌ها همچنان امیدوار به قهرمانی هستند و در صورت شکست پرسپولیس و البته برد در این بازی می‌توانند رؤیای قهرمانی خود را نزدیک‌تر از قبل ببینند.
اما شرایط آماری و فنی این دو تیم در حال حاضر چگونه است. در بخش اول و در بحث آماری عملکرد خط حمله این دو تیم را مرور می‌کنیم که طی آن متوجه می‌شویم سپاهانی‌ها در زمینه گلزنی یک برتری قاطع نسبت به حریف دارند و ۱۴ گل بیشتر به ثمر رسانده‌اند و البته عنوان بهترین خط حمله لیگ را نیز به خود اختصاص داده‌اند تا حسابی خطرناک نشان دهند. در تعداد گل خورده، اما آمار کمی به سود پدیده است و آن‌ها با دریافت تنها ۱۴ گل سومین خط دفاع برتر لیگ هستند و پنج گل کمتر از سپاهان خورده‌اند. در زمینه تعداد برد و باخت هم پدیده ۱۵ برد دارد و سپاهان ۱۴ پیروزی ولی در زمینه تعداد شکست‌ها پدیده سه برابر بیشتر از سپاهان شکست در کارنامه‌اش دارد و ۶ شکست در برابر ۲ باخت در جلوی نام پدیده دیده می‌شود تا تیم یحیی شکننده‌تر از سپاهان نشان دهد.
در بحث فنی ابتدا به تیم میزبان یعنی پدیده می‌پردازیم که فصل را رؤیایی آغاز کرد و از همان شروع فصل چشم‌ها را به خود خیره کرد و با ارائه یک فوتبال تهاجمی مدت‌ها صدرنشین بود، ولی با افت در نیم‌فصل دوم آن‌ها چهره مدعی خود را دوباره پنهان کردند هرچند که در ۵ بازی اخیر توانستند در مجموع ۱۰ امتیاز بگیرند و دوباره خود را در قامت یک مدعی نشان دهند.
اما در سوی مقابل برای سپاهان هم شرایط تقریباً مثل پدیده بود و شاگردان قلعه‌نویی، نیم‌فصل اول را بدون شکست و با ثبت ۸ پیروزی به پایان بردند تا یک مدعی درجه‌یک باشند، ولی با قبول اولین شکست در هفته بیستم ریتم عالی این تیم از دست رفت و آن‌ها طی ۹ بازی این مقطع، ۴ برد و سه تساوی و دو شکست در کارنامه‌شان ثبت شد تا اوضاع عالی این تیم کمی تغییر کند و به همین دلیل صدر جدول از دست آن‌ها خارج شد. اتکای بیش از حد سپاهان به کی‌روش بلندقامت و سرزن و بنا شدن اصل تاکتیک تیمی سپاهان روی او سبب شد تا با افت یا مصدومیت و محرومیت این بازیکن زردپوشان تا حدودی دچار چالش شوند و همین نقطه‌ضعف در برخی از مسابقات کار آن‌ها را دچار مشکل کرده و حالا باید دید که در ۲ بازی آخر این وابستگی بیش از حد به کی‌روش چه سرنوشتی را برای سپاهان رقم خواهد زد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید