پاکستان مهمان ویژه نمایشگاه قرآن تهران/نمایشگاه قرآن افتتاح شد

0
61

سیدعباس صالحی شنبه ۲۱ اردیبهشت در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه قرآن، گفت: بیست‌وهفتمین نمایشگاه قرآن کریم فرصتی ایجاد می‌کند که اتفاقات و رویدادهای مهم در حوزه قرآن کریم که در بخش‌های مختلف علمی فرهنگی هنری رخ می‌دهد را به نمایش بگذاریم.

وی با بیان این‌که امسال نیز مانند سال گذشته این برنامه را داشتیم که برای حضور مجموعه‌های مختلف طرح‌های آنها را دریافت کنیم، ادامه داد: حدود ۷۰۰ طرح ارزیابی و در نتیجه ۱۶۰ طرح پذیرفته شد، با این نگاه که برنامه‌های جدید ارائه شود.

‎وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: امسال برای اولین‌بار مهمان ویژه را در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم داریم و کشور پاکستان مهمان ویژه است. پاکستان به دلیل جمعیت گسترده مسلمان و علایق قرآنی فضای خوبی را فراهم می‌کند تا فعالیت قرآنی داشته باشیم.

‎صالحی با بیان این‌که نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از یک سو می‌تواند اتفاقات قرآنی را به وجود آورد که به سرعت مشاهده کرده و از آنها استفاده کنیم، ادامه می‌دهد: این نمایشگاه همچنین فرصتی را فراهم می‌کند تا خانواده‌ها و نوجوانان در یک محیط قرآنی حضور یافته و تنفس قرآنی داشته باشند.

وزیر ارشاد توضیح داد: کشورهایی که در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم حضور دارند فرصتی را فراهم می‌کنند تا علاوه بر زمان دو هفته‌ای نمایشگاه در ادامه نیز با مسئولان سیاسی، فرهنگی و مردمی آنها بتوانیم ارتباط‌های خوبی برقرار کنیم و از فعالیت قرآنی یکدیگر مطلع شویم و قرآن را مبنای ارتباط اجتماعی قرار دهیم.

‎صالحی تاکید کرد: به طور ویژه نمایشگاه قرآن کریم فضایی را برای معرفی عفاف و حجاب به عنوان یک الگوی پوشش مناسب اجتماعی و دینی فراهم می‌کند، سال‌های گذشته این اتفاق رخ داد و امسال نیز می‌توانیم در این زمینه کمک کنیم، به نحوی که الگوهای بهتر در پوشش اسلامی و اجتماعی عرضه کنیم، امسال هم این فضا آماده شده است.

۲۵۸۲۵۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید