استقلال باید دنبال یکی مثل برانکو باشد

0
49

خبرورزشی/ امیر شمس: آرش برهانی مهاجم پیشین آبی‌ها در خصوص شرایط این روز‌های استقلال با ما به گفتگو نشست.
* وضعیت استقلال را در لیگ برتر چطور می‌بینید؟
در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. همیشه گفته‌ام معجزه فوتبال را نباید نادیده گرفت. شاید این معجزه در آخر کار برای استقلال هم اتفاق بیفتد، در حالی که فصل جاری، فصل خوبی برای استقلال نبود.
* فکر می‌کنید این معجزه حتی به قیمت قهرمانی باشد؟
رخ دادنش دور از دسترس نیست و شاید رخ بدهد. البته عملکرد استقلال باید به گونه‌ای باشد که حتی‌الامکان سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.
* به نظر شما برکناری وینفرد شفر تصمیم عجولانه‌ای بود؟
رفتن شفر کمی زود بود. او دو سال در ایران کار کرد و با شرایط و حواشی تیم بزرگی مثل استقلال آشنا شد. به نظر می‌رسید سال سوم حضورش می‌توانست سال بهره‌برداری از این تجربه باشد.
* سرمربی فصل آینده آبی‌ها باید خارجی باشد؟
اگر مدیریت استقلال قصد آوردن یک مربی خارجی را دارد باید به فکر یک مربی سطح بالا باشد. مربی باتجربه‌ای که بتواند تیم را به ثبات خوبی برساند. نمونه‌اش برانکو پرسپولیس است. در حالی که قرمز‌ها سال‌های زیادی دور از قهرمانی بودند با آوردن برانکو به موفقیت رسیده‌اند. من ۶ سال با برانکو کار کرده‌ام و می‌دانم چطور کار می‌کند. امیدوارم مدیران استقلال به این مورد توجه کنند و به فکر یک گزینه بزرگ باشند.
* در خصوص فرهاد مجیدی نظرتان چیست؟! آیا او می‌تواند به کارش ادامه دهد؟
تنها مورد در خصوص فرهاد عدم تجربه کافی است البته داشتن تجربه هم شرط موفقیت نیست. امیدوارم هر چیزی خیر و صلاح فرهاد و استقلال است اتفاق بیفتد.
* و حرف آخر…
اللهیار صیادمنش قرار است فصل آینده در لیگ ترکیه و تیم فنرباغچه بازی کند. فکر می‌کنم فروش اللهیار تنها راه درآمدزایی استقلال برای خرید بازیکن و مربی باشد. شاید عده‌ای از هواداران ناراحت باشند و رفتن او را نقد کنند، اما ترانسفر شدن اللهیار به استقلال و فوتبال ایران کمک می‌کند. او توانست استعدادش را در لیگ برتر نشان دهد و از یک تیم خوب اروپایی پیشنهاد دریافت کند. متوجه دغدغه و نگرانی هواداران نیستم. شاید آن‌ها درگیر جوسازی برخی رسانه‌ها قرار گرفته‌اند، اما باید این را بدانند استقلال تیم بزرگی است و با رفتن اللهیار می‌توانیم بازیکنان باکیفیت‌تری جذب یا فضا را برای ظهور استعداد‌های دیگر باز کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید