چنگیز: نباید تا پایان فصل شفر را برکنار می‌کردند

0
62

به گزارش خبرورزشی، عبدالعلی چنگیز، مهاجم خاطره ساز استقلال که یکی از بازیکنان پرسابقه در جام باشگاه‌های آسیا بوده در خصوص حذف زودهنگام آبی‌پوشان با ما هم‌صحبت شد؛
* بازی استقلال مقابل الدحیل را تماشا کردید؟
بله، استقلال شروع خوبی داشت و توانست در چند نوبت دروازه الدحیل را تهدید کند. آن‌ها به موقع هم به گل رسیدند، ولی متأسفانه روی کم‌تجربگی چند دقیقه بعد گل مساوی را دریافت کردند و در نهایت حملات‌شان احساسی بود و نتوانستند به خواسته خود برسند.
* به اعتقاد شما دلیل اصلی ناکامی استقلال در این بازی چه بود؟
ناهماهنگی مدافعان تیم و همچنین نداشتن تمرکز لازم پس از رسیدن به گل و دریافت زودهنگام گل تساوی دلیل اصلی ناکامی استقلال بود.
* شما آیا موافق برکناری شفر بودید؟
نه، باید شفر را تا پایان فصل نگه می‌داشتند و کار حرفه‌ای نکردند که شفر را برکنار کردند.
* اما استقلال با رفتن شفر یک برد در لیگ و یک مساوی در آسیا کسب کرد!
قبول دارم که مجیدی اثرات خوبی در تیم از لحاظ روحی و روانی گذاشته، ولی برای پیشرفت استقلال از لحاظ حرفه‌ای نیاز به یک ساختار قوی‌تر است.
* به اعتقاد شما سرمربی آینده استقلال خارجی باشد بهتر است یا داخلی؟
برای من فرقی نمی‌کند مربی خارجی بیاورند یا داخلی؛ مهم این است که مربی جدیدی که می‌آید با تفکرات حرفه‌ای و روز فوتبال آشنا باشد. داشتن نام‌های بزرگ برای موفقیت یک تیم کافی نیست. باید سرمربی آینده استقلال بتواند در تیم همدلی و حرفه‌ای‌گری به وجود آورد وگرنه مربیان خارجی زیادی به فوتبال ما آمدند و رفتند، ولی کار خاصی نتوانستند انجام بدهند.
* خیلی‌ها هم می‌گویند ضعف مدیریتی عامل اصلی ناکامی استقلال بوده است!
بله، استقلال ثبات مدیریتی ندارد و اگر تغییری در این زمینه ایجاد نشود استقلال برای فصل بعد مشکلاتش بیشتر خواهد شد. مدیری که نتواند حاشیه‌ها را از بین ببرد و آرامش را در تیم حاکم کند تیمش موفق نخواهد شد.
* آیا استقلال در ۲ بازی باقی‌مانده لیگ برتر موفق می‌شود؟
برای گرفتن سهمیه باید موفق شود و بازی‌هایش را ببرد، اما برای فصل بعد باید یک برنامه‌ریزی دقیق داشت و تیمی قوی و حرفه‌ای بست وگرنه باز هم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ناکام خواهیم ماند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید