برگ سبز چای بیشتر از نرخ تضمینی خریداری می‌شود

0
66

رئیس سازمان چای کشور گفت: خوشبختانه استقبال مصرف‌کنندگان از چای داخلی نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده و کارخانه داران هم، چای خشک تولیدی خود را با قیمت مناسبی می‌فروشند.

به گزارش ایسنا، حبیب جهانساز در بازدید ازکارخانجات چایسازی سیاهکل بر خرید بالاتر از قیمت تضمینی برگ سبز چای توسط کارخانه داران تاکید کرد و گفت: خرید تضمینی محصولات کشاورزی، قیمت پایه و کف خرید است و از همین رو از کارخانه‌داران انتظار داریم تا با قیمت بالاتر ازآن برگ سبز چایکاران را خریداری کنند.

وی افزود: خوشبختانه استقبال مصرف کنندگان از چای داخلی نسبت به سال‌های قبل خیلی بیشتر شده و کارخانه داران هم، چای خشک تولیدی خود را با قیمت مناسبی می فروشند.

رئیس سازمان چای گفت: انتظار داریم کارخانه‌داران، چای را با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب از  چایکاران بخرند تا انگیزه چایکاران برای تولید بیشتر شود.

جهان‌ساز خاطرنشان کرد: سهم دولت در پرداخت پول برگ سبز چای خریداری شده از چایکاران شمال ۴۶ درصد و سهم کارخانجات ۵۴ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: سهم دولت از خرید تضمینی چای، تا پایان اردیبهشت به چایکاران پرداخت می‌شود.

رییس سازمان چای کشور افزود: تاکنون ۶  کارخانه چایسازی ۸۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش ۲ میلیارد تومان از چایکاران سیاهکلی خریداری کردند.

برگ سبز چای بیشتر از نرخ تضمینی خریداری می شود

استاندار گیلان گفت: امسال برای اولین بار تعدادی از کارخانه ها، برگ سبز چایکاران را بیشتر از نرخ تضمینی اعلام شده خریداری می کنند.

به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: انتظار داریم در جلسات شورای گفتگو به صورت کارشناسی بحث شود زیرا این رویکرد منجر به اتفاقات مثبت می‌شود که برای نمونه می‌توان گفت امسال کارخانجات چای مشکل خاصی نخواهند داشت.

وی با بیان این‌که کارخانه داران به جهت رشد و رونق تولید چای خواستار افزایش قیمت برگ سبز چای شدند، افزود: باتوجه به اتفاقات خوبی که در بحث چای رخ داده است، برای اولین بار، امسال تعدادی کارخانه چای‌سازی، برگ سبز چایکاران را بیشتر از نرخ تضمینی اعلام شده از سوی شورای عالی اقتصاد خریداری می‌کنند و در همین راستا نباید اجازه دهیم واسطه‌ها منافع کشاورزان را به خطر بیندازند.

نماینده عالی دولت تصریح کرد: موضوع راه آهن آستارا-آستارا با جدیت توسط دولت پیگیری می‌شود که می‌تواند نقش بزرگی در حوزه اقتصادی استان داشته باشد.

وی افزود: در حوزه صادرات با موانعی مواجه هستیم که باید اصلاح و برطرف شود.

سالاری با بیان این‌که مسایل مرتبط با شورای گفتگو باید با نگاه کارشناسی اولویت بندی شود، تصریح کرد:  چند مسئله و مطالبه مهم‌تر توسط فعالان اقتصادی پیشنهاد و پیگیری شود تا نتایج مشخص و موثر حاصل شود.

در این جلسه تعدادی از فعالان بخش اقتصادی در سخنانی، حذف ارز نیمایی از کالای چوب، کوتاه‌تر شدن زمان ثبت سفارش، تقویت صادرات و مواردی از این قبیل را خواستار شدند. هم‌چنین در این جلسه تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران و فعالان اقتصادی عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی حضور داشتند. 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید