حمید طالبی منجیلی؛مسئولین محترم منتقدین دشمن شما نیستند

0
115

انتقاد یک اصل مهم در توسعه کشور است.
در تعالیم دینی و سیره معصومین متناوبا به بازگو کردن عیوب انسان سفارش شده است. ائمه با وجود اینکه معصوم هستند اما بر این عقیده بودند که انتقاد هدیه ایست که برادر دینی من به من اعطا می کند. کسی که به عنوان مقام سیاسی و مسئول در شهرستان یا شهرها شناخته می شود، طبیعتا با چالش هایی روبرو است و امکان تخطی در رفتارش وجود دارد.
بهترین روش برای هوشیار کردن مسئولین انتقاد است، باید پذیرفت که انتقاد هدفی جز بهینه سازی روند کارکرد ندارد. نقدهای تخریبی همیشه در جامعه وجود دارد، در طول انقلاب بودند کسانی که تنها دغدغه شان این نظام و جامعه بود اما مورد نقدهای کینه توزانه قرار می گرفتند.
انتقاد لازمه توسعه و تغییر در سیاست گذاری‎های نادرست است، پس نقدهایی که منطقی است را باید شنید و به آن واکنش معقول نشان داد. صراحتا باید بگویم مسئولی که آستانه تحملش بالا نباشد یا به بیان دیگر جنبه نقد شدن ندارد، باید با عرصه سیاست خداحافظی کند.
جامعه دیگر آگاه شده است؛ نقدهای تحقیرآمیز را نمی پذیرد.
مسئولین و مدیران ادارات شهر منجیل از طریق سایت ها و کانال های خبری به منتقدان نشان دهند که صدای آنان شنیده می شود، تا مردم و کارشناسان به این باور برسند که مسئولین شهر دارالمومنین منجیل گوش شنوايي برای نقد دارند و اگر توانایی انجام کار را ندارند حداقل با مردم رو راست هستند و واقعیت را بیان می کنند.
راستی عزیزان مسئول اگر فردی با شما اختلاف نظر دارد یا انتقاد می کند، دشمن شما نیست.
امام حسین علیه السلام می فرمایند: کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند.

✅ #انتقاد_پذیر_باشید

✍ #حمید_طالبی_منجیلی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید