حقوق و مطالبات معلمین حق‌التدریس پرداخت شود

0
68

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی، خواستار پرداخت حقوق و مطالبات معلمین حق التدریس شد.

به گزارش ایسنا، ولی داداشی در نشست خبری اظهار کرد: هفته معلم فرصتی مناسب برای پاسداشت زحمات و ایثارگری های این قشر مهم جامعه است.

وی با بیان اینکه تلاش های بی شائبه معلمان در ارتقای سطح فرهنگ جامعه و پرداختن به آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم غیر قابل توصیف است، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش باید هر چه سریعتر نسبت به پرداخت حقوق و مطالبات معلمان حق التدریس اقدام کند.

داداشی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص برنامه های رفع بیکاری جوانان شهرستان، گفت: بحث اشتغال ملی است و مشکل آن منطقه ای و شهرستانی حل نمی شود.

وی با تأکید بر اینکه اعمال سیاست افزایش جمعیت، زیرساخت های لازم را ندارد و این موضوع مربوط به دولت های مختلف است، خاطرنشان کرد: با بررسی وضعیت فعلی باید بگوییم که تا ۲۰ سال آینده ایران پیرترین جمعیت را خواهد داشت و باید تدبیری برای خروج از این بحران با استفاده از ظرفیت پژوهشکده های مردم نهاد و همه ارکان نظام اندیشیده شود.

داداشی در بخش دیگر سخنان خود به تبیین وضعیت ابنیه های تاریخی شهرستان آستارا پرداخت و خاطرنشان کرد: تا به امروز به شکل گسترده در این بخش ورود نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه جذب بودجه برای مرمت و نگهداری ابنیه های تاریخی کار بسیار بزرگی است، تصریح کرد: بقعه های شیخ محمود خیوی، پیرقطب الدین و گورستان های تاریخی آستارا نیازمند یک نگاه ویژه است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده آستارا در مجلس، توسعه بخش خصوصی را یکی از مهمترین راهکارهای دولت برشمرد و گفت: در شهرستان آستارا در حد توان از سرمایه گذاران و طرح های بخش خصوصی که موانع قانونی ندارند، حمایت شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود از اختلاس ۱۵۰ میلیارد ریالی در مسکن مهر ۹۰۰ واحدی آستارا سخن گفت و ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در این زمینه، افزود: از دستگاه قضایی می خواهیم تا با متخلفین این بخش برخورد قاطع داشته باشد.

وی در پایان از گازرسانی به سه روستای کوهستانی و صعب العبور آستارا خبر داد و گفت: بسته های مناقصه گازرسانی به روستاهای سیج، دگیرمانکشی و گیلده در روز ۱۵ اردبهشت ماه سالجاری باز می شود تا پیمانکار کار خود را آغاز کند و پیش بینی می شود تا آبان ماه این عملیات به اتمام برسد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید