برخورد مستمر دستگاه قضایی با تولید و توزیع کنندگان مشروبات الکلی

0
49

رئیس کل دادگستری استان گیلان مصرف مشروبات الکلی را به عنوان یکی از معضلات اجتماعی نام برد و گفت: برخورد با تولید و توزیع کنندگان مشروبات الکلی به طور مستمر مورد توجه بوده است.

به گزارش ایسنا، احمد سیاوش پور در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان بندرانزلی ضمن اشاره به مسئولیت دستگاه قضایی در برابر آسیب های اجتماعی اظهار کرد: باید در برخورد با آسیب های اجتماعی موضوعات را واقع بینانه مورد بررسی قرار داده و با در نظر گرفتن شرایط فرهنگی و اقتصادی و با معیار قانون نسبت به رفع آن معضل و آسیب در کنار یکدیگر تلاش کنیم.

وی مصرف مشروبات الکلی را به عنوان یکی از معضلات اجتماعی نام برد و افزود: برخورد با تولید و توزیع کنندگان مشروبات الکلی به طور مستمر مورد توجه بوده و دستگاه قضایی با کمک نیروی انتظامی در این راستا گام های موثری را در استان برداشته است.

رییس کل دادگستری گیلان یکی از مهمترین وظایف قوه قضائیه را مطالبه گری در حقوق عامه معرفی کرد و گفت: حقوق عامه، همه اقشار و آحاد ملت را در بر می گیرد و دستگاه قضایی در حوزه هایی مانند بهداشت، محیط زیست، جنگل ها و سواحل در صورت مشاهده تضییع و کم توجهی ورود و پیگیری می کند.

وی در ادامه تعامل با دستگاه های متولی در تنظیم دو شیوه نامه اخیر در حوزه رودخانه ها و آب بندان ها را از مصادیق پیگیری حقوق عامه عنوان کرد و افزود: ساماندهی رودخانه ها که در استان گیلان پیش از وقوع سیل های اخیر در دستور کار قرار گرفته بود، براساس بررسی های کارشناسانه جهت لایروبی و مقام سازی بستر رودخانه ها صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه در حاضر تدوین شیوه نامه ساماندهی سواحل نیز در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با نگاه اشتغال زایی بدون ایجاد حق تصرف و مالکیت بر سواحل ضمن رعایت کلیه شئونات و مسائل فرهنگی، امکان برخورداری مناسب مردم از سواحل و دریا فراهم شود.

سیاوش پور همچنین با تاکید بر حساسیت و توجه ویژه دستگاه قضایی استان به وضعیت تالاب انزلی تصریح کرد: چنانچه دستگاه های مسئول در رابطه با تالاب انزلی مسامحه کنند از آنها توضیح خواسته و موضوع را مورد پیگیری قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه برای نگهداری جنگل های استان نیازمند عزم ملی و امکانات متناسب هستیم، افزود: علیرغم همه پیگیری ها طی سالیان اخیر با امکانات موجود تنها شیب تخریب جنگل‌ها را ملایم کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در کشور به طور مبنایی عمل نکرده ایم و نتیجه آن در حجم انبوه پرونده های قضایی مشهود است، گفت: نامشخص بودن حدود املاک و اعتباردادن به اسناد عادی از دلایل اصلی تشکیل پرونده های قضایی و منشاء بسیاری از نزاع ها و اختلافات است.

سیاوش پور در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر اقدام و عمل و کار جهادی برای رفع مشکلات استان بیان داشت: بخش عمده ای از وقت مسئولان در جلسات می گذرد که خروجی آن انباشتی از مصوبات و آیین نامه ها و مقررات است که در عرصه عمل در جامعه قابل رویت و مشاهده نیست.

به گزارش ایسنا در این مراسم بهزاد براری به عنوان رئیس دادگستری و سید رحمان سیدزاده به عنوان دادستان بندرانزلی با ابلاغ احکامی از سوی رئیس قوه قضائیه معرفی و از زحمات سیدابراهیم سیدی رئیس سابق دادگستری و حسن آهنگری دادستان سابق این شهرستان قدردانی شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید