حیف نیست این تیم اروپایی به جام جهانی نرسد؟

0
20

به گزارش خبرورزشی، به چشم بر هم زدنی، پنج‌شنبه ۱۷ مهر ۹۹ از راه می‌رسد. روزی که باید پنجمین بازی تیم ملی در دور اول مقدماتی آسیا برای صعود به جام جهانی برگزار شود. ۶ امتیاز از دو بازی مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج داریم و ۶ امتیاز دور رفت مقابل بحرین و عراق را تقدیم کردیم. حالا در شرایطی که فدراسیون فوتبال رئیس ندارد، اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و باید برای صعود به دور دوم مبارزه کنیم. ۱۷ مهر، ۲۲ مهر، ۲۲ آبان و ۲۷ آبان به ترتیب باید مقابل هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق بازی کنیم و تمام فوتبال‌دوستان ایرانی هم منتظر و هم نگران آن ۴ بازی تعیین‌کننده هستند.
چه بلایی سر تیم کی‌روش آوردند؟
دراگان اسکوچیچ کروات مانند مارک ویلموتس بلژیکی، تیمی جوان و سرحال را از کارلوس کی‌روش تحویل گرفته است. ویلموتس هنر بازی گرفتن از این بازیکنان را نداشت و نمی‌توانست تاکتیک مناسبی برای تیم انتخاب کند، اما با تمام وجود امیدواریم اسکوچیچ بتواند به درستی از وجود این بازیکنان استفاده کند. او بازیکنان بزرگی در اختیار دارد که هر یک برای هر تیمی غنیمت محسوب می‌شوند، اما هنوز مشخص نیست وضعیت چه خواهد شد؟ همه می‌دانند چه اتفاقاتی در روز‌های آخر حضور کی‌روش در این فوتبال افتاد و چه بلایی بر سر او آوردند، اما کسی نمی‌داند چگونه تیم آماده کی‌روش که در جام جهانی مراکش را شکست داد و مقابل اسپانیا و پرتغال نمره قبولی گرفت، به تیمی تبدیل شد که مقابل بحرین و عراق شکست خورد؟
انتخاب اسکوچیچ
دراگان اسکوچیچ بازیکنانی نخبه در اختیار دارد. بازیکنانی که هر یک، مهره‌ای تأثیرگذار در باشگاه‌های خود محسوب می‌شوند. نگاهی به بازیکنان آماده فوتبال ایران نشان می‌دهد اسکوچیچ چه تیم فوق العاده‌ای در اختیار دارد و مسئولیت او برای اداره این تیم بسیار سخت است.
بازیکنان اروپایی
بازیکنانی که کیفیت حضور در ترکیب اصلی تیم ملی را دارند، یا در اروپا بازی کرده‌اند و یا فعلاً در اروپا ساکن هستند و این نکته مهم، دقیقاً همان اصلی بود که کی‌روش روی آن تأکید داشت و می‌خواست بازیکنانش فوتبال حرفه‌ای اروپا را تجربه کنند. به نام این بازیکنان دقت کنید:
علیرضا بیرانوند: او تا دو هفته قبل بازیکن پرسپولیس بود، اما اکنون لژیونری است که بازی در آنتورپ بلژیک را تجربه می‌کند. او سابقه حضوری درخشان در جام جهانی را در کارنامه دارد و خیال‌مان با حضور او راحت است.
مجید حسینی: او همراه با وحید امیری به لیگ برتر ترکیه رفت و بعد از بازگشت امیری، در ترابزون ماند. او آنقدر خوب بود که پیشنهاد تمدید قرارداد را از سوی باشگاهش بگیرد.
مرتضی پورعلی‌گنجی: بعد از بازی در لیگ چین و یوپن بلژیک و همین‌طورتجربه ارزشمند بازی کنار ژاوی هرناندز، حالا در لیگ ستارگان قطر و در العربی بازی می‌کند.
رامین رضاییان: او هم در لیگ بلژیک بازی کرد (اوستنده)، اما این روز‌ها در اوج آمادگی است و در بازی آخر الشحانیه در لیگ ستارگان قطر (مقابل الاهلی) دو گل زد تا تیمش ۳ بر یک پیروز شود.
احسان حاج‌صفی: یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر این فصل و بهترین بازیکن تراکتور. گل او به سپاهان را فقط بازیکنان در سطح او می‌توانست بزند. بازی در پانیونیوس و المپیاکوس یونان و همین‌طور فرانکفورت آلمان و البته ۱۰۹ بازی ملی برای تیم ملی از او بازیکنی بزرگ و بین‌المللی ساخته است.
سعید عزت‌اللهی: ۱۸ ساله بود که راهی اروپا و اسپانیا شد. بعد از بازی در رده‌های اتلتیکومادرید، به روستوف روسیه و آنژی رفت و بازی در ردینگ و یوپن را هم تجربه کرد. او ۳۰ بازی در تیم ملی ایران انجام داده است و تجربه بازی در جام جهانی را هم دارد.
امید ابراهیمی: بعد از حضوری درخشان در سپاهان و استقلال، الاهلی قطر را انتخاب کرد. او البته به عنوان بازیکن قرضی به یوپن رفت تا مانند رامین رضاییان و مرتضی پورعلی‌گنجی، سابقه بازی در لیگ بلژیک را در کارنامه داشته باشد.
مهدی ترابی: بدون تردید بهترین بازیکن پرسپولیس بود و یکی از دلایل اصلی قهرمانی این تیم در لیگ برتر این فصل. او هر بار اراده کرد ۳ امتیاز بازی‌ها را به نام تیم خود نوشت. او می‌تواند همین نقش را در تیم ملی هم بازی کند.
علیرضا جهانبخش: درخششی بی‌نظیر در لیگ برتر هلند داشت. در NEC درخشید، اما بازی‌ها و گل‌های او در آلکمار همه را شگفت‌زده کرد. او در آلکمار آقای گل هلند شد تا به برایتون برود. البته در انگلیس هوا ابری شد و آفتاب‌های هلند از بین رفت. با این حال او در برایتون گلی به چلسی زد که گل ماه شد. اگر علیرضا پشت دو مهاجم آماده ما قرار بگیرد برای هر تیمی خطرناک است.
مهدی طارمی: با ۱۸ گل آقای گل لیگ پرتغال شد. تا قبل از حضور مهدی در لیگ پرتغال نام ریوآوه را نشنیده بودیم، اما حالا این نام بخشی از فوتبال ماست. مهدی در لیگ پرتغال روز‌های بی‌نظیری را سپری کرد و فصلی فوق العاده داشت و به آمادگی او امید فراوانی داریم.
سردار آزمون: بازیکن دوست‌داشتنی فوتبال ایران با زنیت قهرمان لیگ برتر روسیه شد و با ۱۷ گل در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه هم قرار گرفت. او مورد توجه باشگاه‌های بزرگ از جمله ناپولی است و اگر این انتقال صورت بگیرد، سری A دوباره مانند روز‌های حضور رحمان رضایی، برای ما جذاب‌ترین لیگ دنیا خواهد شد.
بازیکنان شایسته بسیار
علاوه بر ترکیبی که برای تیم ملی حدس زدیم، بازیکنان شایسته بسیاری در فوتبال ایران وجود دارند که هر یک می‌توانند در ترکیب تیم ملی قرار بگیرند. بازیکنان زیادی در لیگ ما سزاوار حضور در ترکیب تیم ملی هستند، اما باید دید اسکوچیچ چه انتخابی خواهد داشت.
این تیم حیف نیست؟
تیمی که برای ترکیب اصلی تیم ملی انتخاب کردیم تیمی است که همه بازیکنانش یا در اروپا حضور دارند و یا سابقه بازی در اروپا را در کارنامه دارند. این تیم به‌خصوص از خط میانی به جلو بازیکنانی بسیار خطرناک دارد که می‌توانند کابوس هر تیمی باشند. واقعاً حیف نیست چنین تیمی با این بازیکنان شایسته، به جام جهانی قطر نرسد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید