استقبال کودکان و نوجوانان گیلانی از آموزش‌های برخط تابستانه

0
23

ایسنا/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، از استقبال مخاطبان و شرکت علاقمندان در ۱۶ کارگاه تخصصی برخط تابستانه این مجموعه فرهنگی خبر داد و گفت: این کارگاه ها تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

اسفندیار ضیایی در جمع خبرنگاران از استقبال مخاطبان و شرکت علاقمندان در ۱۶ کارگاه تخصصی برخط تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: «عکاسی»، «نقاشی»، «پرورش صدا و کلام در قصه‌گویی»، «فن بیان و سخنوری»، «بازیگری»، «سرود» و همچنین، «داستان‌نویسی»، «آشنایی با ارکان قصه‌گویی»، «آموزش اوریگامی»، «چگونه قصه بگوییم»، «کاردستی»، «راز دنیای ناشناخته نجوم» و «حال خوش زندگی(نوجوان خودباور)» از عناوین این کارگاه‌های برخط است.

وی به روند برنامه‌ریزی و اطلاعرسانی کارگاه‌های برخط کانون استان گیلان اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام دوره‌های تخصصی از پنجم تیرماه و با مراجعه علاقمندان به سایت «gilan.kpf.ir» آغاز شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، با بیان اینکه کارگاه های تخصصی برخط تابستانه هشت جلسه ای بوده و تا ۳۰ شهریورماه با هدایت مدرسان و مربیان برجسته کانون ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: نخستین تجربه برگزاری کارگاه‌های برخط و فرصت‌سازی از تهدیدهای همه‌گیری ویروس کرونا رضایت‌بخش و امیدوارکننده بوده است.

ضیایی، با اشاره به تغییرات اساسی در ساختارهای کانون برای ارایه همزمان خدمات فرهنگی در فضای حقیقی و مجازی، گفت: این کارگاه‌ها برای فارسی‌زبانان سراسر دنیا برنامه‌ریزی شده و با توجه به استقبال گسترده مخاطبان، شاهد تداوم این کارگاه‌ها در فصل پاییز نیز خواهیم بود.

وی از برگزاری کارگاه‌های حضوری مربیان مراکز فرهنگی و هنری کانون نیز خبر داد و با اشاره به تغییر تعداد فعالیت‌های کانون پرورش فکری از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت، خاطرنشان کرد: افزایش گستره مخاطبان و تغییر ساختارهای این مجموعه فرهنگی، بسترهای مناسبی را برای خدمات‌رسانی به علاقمندان فراهم کرده و افزون بر برگزاری کارگاه‌های برخط، شاهد برپایی کارگاه حضوری با شرکت اعضای کودک و نوجوان این مجموعه در سطح استان گیلان هستیم.

این مسئول فرهنگی، همچنین بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه ویژه دست اندرکاران کانون به سلامت فکری و جسمی مخاطبان تاکید کرد و یادآور شد: از کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها می خواهیم همراهی افزون‌تری با فعالیت‌های حضوری و مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید