بازدید نمایندگان تهران از شهرستان پردیس/پرونده مسکن مهر پردیس تا پایان سال بسته می شود

0
14

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به بازدید نمایندگان تهران از شهرستان پردیس گفت که پرونده مسکن مهر پردیس تا پایان سال بسته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علی خضریان با ارائه گزارشی از بازدید امروز (دوشنبه) جمعی از نمایندگان مجمع استان تهران از شهرستان پردیس، گفت: امروز با حضور در مرکز فرمانداری شهرستان پردیس موضوعات و مشکلات متعدد شهرستان پردیس مورد بررسی قرار گرفت و به دنبال آن به نتایجی رسیدیم.

وی‌ افزود: در این بازدید مقرر شد تصفیه‌خانه شماره ۲ این شهرستان با تخصیص اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شود تا فاضلاب پردیس به سد ماملو ریخته نشده و در ادامه مشکل آب و فاضلاب پردیس و تهران برطرف خواهد شد.

خضریان با بیان اینکه اگر متروی این شهرستان هرچه سریع‌تر افتتاح نشود معضل جدیدی در رفت و آمد مردم در مسیر تهران- پردیس ایجاد خواهد شد، گفت: به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای میان قرارگاه خاتم سپاه و شرکت عمران منعقد شده است و در جلسه امروز مقرر شد ساخت مترو این شهرستان هرچه سریع‌تر آغاز شود.

وی با تاکید بر ضرورت تکمیل مسکن مهر پردیس ادامه داد: مطابق گزارش مسئولان، راه‌اندازی مجدد و تکمیل ظرفیت مسکن مهر سرعت بیشتری پیدا کرده است لذا باتوجه به تامین اعتبار آن توسط مجلس و همکاری شرکت عمران پردیس پیش‌بینی می‌شود؛ طی دو ماه آینده ۲۵ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شود و تا پایان سال نیز پرونده مسکن مهر پردیس بسته خواهد شد تا تعلل ۶ ساله در دو سال پایانی کار دولت جبران شود.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: همچنین در این جلسه مقرر شد با پیگیری مجلس، به‌منظور تکمیل پروژه‌های روبنایی و سرانه‌های فرهنگی و آموزشی شهر، مبلغ ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شود.

خضریان یکی دیگر از معضلات شهر پردیس را نبود آرامستان در این شهر عنوان کرد و گفت: از آنجا که مکانی به وسعت ۶۴ هکتار برای ایجاد آرامستان جایابی شده است لذا مقرر شد با همکاری شرکت عمران پردیس، این مکان تجهیز شود. پیش از این اهالی شهر پردیس از ظرفیت بهشت زهرا برای دفن از دست رفتگان خود استفاده می‌کردند که این فاصله شهری برای خانواده‌ها مشکلاتی ایجاد کرده بود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه شهرستان پردیس فاقد حتی یک تخت بیمارستانی است، اضافه کرد: مقرر شد با رایزنی‌های نمایندگان مجمع نمایندگان استان تهران با وزارت بهداشت زمینه تجهیز بیمارستان حدود ۳۰۰ تخت خوابه الغدیر فراهم شود.

وی عدم استقلال برخی از مراکز اداری این شهرستان همچون تامین اجتماعی را مشکل دیگر مردم این شهر عنوان کرد و گفت: اکنون مردم برای پیگیری برخی از کارهای خود باید تا شهرستان رودهن بروند به همین دلیل مصوب شد سازمان تامین اجتماعی در پردیس اداره مجزایی را تاسیس کند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: همچنین به منظور رفع مشکلات حمل و نقل درون شهری و بین شهری شهرستان پردیس، به‌خصوص در حوزه تاکسیرانی فازهای ۸ و ۹ و ۱۱ مقرر شد شرکت عمران این شهر با مبلغی معادل ۱۰۰ میلیارد تومان، حمل و نقل و دیگر مسایل این سه فاز را حداکثر تا دو هفته آینده تحویل شهرداری دهد. در این جلسه توافق شد جهت اصلاح و تعمیر مسیرهای ترانزیتی تهران- پردیس با هدف تامین امنیت خودروها در جاده قدیم تهران و پردیس نیز بودجه‌ای در نظر گرفته شود.

خضریان با اشاره به بازدید نمایندگان از شهرک صنعتی پردیس نیز گفت: در این بازدید ضمن دیدار با صنعت‌گران و شنیدن مشکلات آن‌ها، مقرر شد کمیته‌ای تخصصی به ریاست فرماندار پردیس تشکیل شود تا مشکلات صنعتگران به‌صورت تخصصی بررسی و در اختیار مجمع نمایندگان تهران قرار گیرد و نمایندگان در راستای رفع این مشکلات و کمک به جهش تولید در مجلس تلاش کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید